Pardubice ztratily zápas v Českých Budějovicích v oslabení

25.1.2013 | Pavel Kortus ml., Jan Hrabal

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 43. kola Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic 1:2. Východočeši vedli po brance Martina Barteka, domácí dokázali zápas otočit dvěma využitými přesilovkami.

43. kolo, pátek 25.1.2013 od 17:30 hodin, Budvar aréna
Motor Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 30:31 Langhammer (Ptáček; 5/4), 56:26 Květoň (Vydarený, Dej; 5/4) – 3:54 Bartek (Somík; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6 (1:2, 1:1, 2:3). Využití: 2:0. Diváci: 4182. Střely na branku: 36:35 (13:11, 9:12, 14:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: René Vydarený – Martin Bartek.
Motor Č. Budějovice: Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Suja, Mertl, Šimánek – Dej, Kotalík, Květoň – Knotek, Langhammner, Škoda – Rousek, Červený, Švihálek. Trenéři: Peter Draisaitl a Radek Bělohlav.
Dynamo Pardubice: Růžička – Benák, Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga – Bartek, Rolinek, Somík – Endál, Zohorna, Cetkovský – Radil, Kousal, Buchtele – Tybor, Nosek, Semorád. Manažer: Miloš Říha. Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odjeli na jih Čech i s navrátilcem do sestavy Markem Ďalogou, po nemoci se na střídačku vrátil brankář Dušan Salfický. Východočeši předvedli v Budvar aréně pracovitý výkon, ten však na bodový zisk nestačil.

Martin Bartek otevřel skóre

Hosté se dostali do vedení již ve 4. minutě, kdy Pardubice z první vážnější šance udeřily. Střelu Radovana Somíka brankář Kovář pouze vyrazil a pohotový Martin Bartek dorazil volný kotouč do sítě – 0:1.

Záhy mohlo být srovnáno, ale Rastislav Dej minul po Kotalíkově nabídce odkrytou branku. Poté se hra trošku uklidnila a ani jeden z celků se nedostal do výraznějšího tlaku.

Domácí srovnali v polovině zápasu krok

I úvod druhého dějství patřil hráčům domácího celku. Po pár vteřinách hry poslal Květoň přihrávku přesně na hůl Deje, jehož střelu zastavilo břevno Růžičkovy branky. Své možnosti měli i Východočeši. Autorem ostré střely švihem z mezikruží byl Tomáš Zohorna a Jakub Kovář musel vytáhnout ze svého arzenálu perfektní zákrok. Podobně se musel českobudějovický brankář činit i při střele Endála, kterou vykopl pravým betonem.

Vyrovnání se domácí dočkali v polovině zápasu při početní výhodě. Jakub Langhammer vypálil z levého kruhu a kotouč proklouzl mezi betony brankáře Růžičky, který toho moc neviděl, až do sítě – 1:1.

České Budějovice rozhodly zápas v jeho závěru

Ve třetí části už točil kouč Draisaitl pouze tři útočné formace. Šanci na rozdílovou branku cítili domácí v početní výhodě, ale paradoxně mohlo udeřit na druhé straně. Jiří Cetkovský nic nevymýšlel a rozezvučel břevno Kovářovy svatyně.

I hostující eskadra si zahrála v závěrečné třetině přesilovku a to hned dvakrát, ale nebezpečná příliš nebyla. Jihočeši dostali možnost početní výhody čtyři minuty před koncem. Jako zkušený stratég se ukázal domácí kouč Draisaitl, který si vybral oddechový čas a naordinoval vyvolené pětce správnou taktiku. Od modré vypálil Vydarený a Lukáš Květoň pohodlně dorazil kotouč do sítě – 1:2.

Hosté v závěru šli za vyrovnáním, více jak minutu hráli powerplay, ale kýžené branky se přes více než minutovou hru bez brankáře nedočkali.

Peter Draisaitl (HC Mountfield České Budějovice): „Byla to dřina, výsledek určitě mohl být i obrácený. Naštěstí se nám dařilo v přesilovkách. Během utkání jsme dělali poziční chyby, ale ukázalo se, že mužstvo má morálku. Fantastický výkon podal Kovář, bohužel ztratili jsme zraněné Frühaufa, Škodu a Kolarze.“

David Pospíšil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Ve hře pět na pět jsme možná byli lepším týmem, ale rozhodly přesilovky, v nichž jsme byli málo hladoví po gólu. Velkou překážkou byl českobudějovický brankář. Za přístup ale musíme mužstvo pochválit, vážit si každého dobrého výkonu a pokračovat takhle dál.“

Vzájemné zápasy 2012/2013
23.9.12 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 2:3