Pardubice po dvou letech vyhrály ve Zlíně a jdou na páté místo!

28.11.2010 | Jan Hrabal

ZLÍN — Po výhře nad Kladnem se hokejisté HC Eaton Pardubice radují z dalšího tříbodového zisku. Východočeši dokázali vyhrát ve Zlíně 4:3 a přeskočili ho v tabulce. Eaton nasměroval za výhrou zejména výborný výkon ve druhé třetině, kterou vyhrál 2:0.

25. kolo, neděle 28.11.2010 od 18:10 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 10:20 Leška (Balaštík), 12:44 Linhart (Leška, Balaštík), 49:23 Leška (Köhler, Linhart) – 5:01 Cetkovský, 14:15 Pivko (Mezei), 25:33 Mezei, 31:24 Starý (Kolář). Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Novák. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 4411. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4. Nejlepší hráči: Petr Leška – Libor Pivko.
Berani Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Sýkora, Rachůnek – Holík, Balán, Čech – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Zdeněk Venera a Rostislav Vlach.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Kousal, Rákos, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

V pardubické brance se opět objevil Adam Svoboda. Tomu kryl záda na střídačce Filip Landsman. Martin Růžička se totiž v sobotním utkání ve Vrchlabí v dresu Chrudimi zranil a svému týmu bude zhruba měsíc chybět.

Úvodní přestřelka dopadla nerozhodně

Nástup do utkání se lépe povedl hostujícím hráčům. Jiří Cetkovský využil zaváhání domácího beka Švrčka, který ve středním pásmu nezpracoval kotouč a upadl, upaloval na hostující branku a parádní střelou pod víko rozepsal gólový účet utkání – 0:1.

Východočechům vydrželo vedení čtyři minuty. Pak se totiž poměrně šťastně prosadili domácí hokejisté. Jaroslav Balaštík zpoza branky poslal kotouč před kasu, kde operoval Petr Leška a ten srovnal na 1:1.

O chvíli později musel pardubický brankář likvidovat šanci Tomáše Sýkory. Na bravurní kombinaci, kterou v přesilovce zakončoval Tomáš Linhart, již stačit nemohl – 2:1. Expardubický zadák si najel na Hamrlíkův pas mezi kruhy a svého bývalého spoluhráče prostřelil mezi betony.

Eaton hrál v utkání pouze jednu početní výhodu (!), i tak se ale prosadil. Branislav Mezei vypálil od modré, brankář Duba vyrazil kotouč pouze před sebe, kde hlídkoval Libor Pivko a uklidil ho mezi tři tyče – 2:2.

V závěru úvodní dvacetiminutovky se zaskvěl gólman Svoboda. Ten nejprve v 16. minutě zneškodnil Balaštíkovu akci, aby v poslední šedesátivteřinovce zlikvidoval dvě střely Michala Důrase.

Pardubice utekly na dvougólový rozdíl!

Zatímco kanonáda domácích se v prostředním dějství zastavila, Pardubice nadále pokračovaly v ofenzivním ostřelování a získaly tak rozhodující náskok. Ve 26. minutě nahodil puk od modré čáry Branislav Mezei, brankář Duba kotouč neviděl a černá guma mu podél tyče propadla do sítě – 2:3.

Střelec vedoucího gólu byl o střídání později vyloučen, Eaton ale oslabení přežil bez úhony. A naopak sám udeřil! Útočník Kolář obkroužil zlínskou branku, přihrál Janu Starému a ten zvýšil na 2:4.

Horké chvíle prožívali Pardubičtí při dalším trestu pro obránce Pardubic. Jeff Jillson však vydržel po svém podražení celé dvě minuty na trestné lavici. Nutno dodat, že Pardubice doslova zachránil od inkasované branky výborný Adam Svoboda. Ten se vyznamenal i ve 39. minutě při Balaštíkově nebezpečné střele.

Zlín sice snížil, Pardubice si však pozornou hrou nenechaly výhru vzít

Úvod třetí třetiny patřil možná překvapivě Pardubicím, které navázaly na aktivní hru ze druhého dějství. Nejprve se ve velké šanci zjevil Jiří Cetkovský, pak se Východočeši v pohodě ubránili po Rákosově hákování.

Další přesilovku ale Zlín už využil. Branislav Mezei využil mimo hrací plochu pouze pět sekund, neboť ihned po buly po rychlé kombinaci snižoval Petr Leška – 3:4.

Domácí hokejisté sice jezdili do nebezpečných akcí směrem dopředu, ale pardubická obrana v čele s výtečným Svobodu jejich nápadité pokusy s přehledem odrážela. V samém závěru hráli Valaši bez brankáře, ale Eaton jim nedovolil dostat se do jasné střelecké příležitosti.

Zdeněk Venera (PSG Zlín): „Nepodařilo se nám navázat na poslední zápasy. Myslím si, že jsme hráli hodně ofenzivně a Pardubice to dokázaly využít. Hlavně ve druhé třetině jsme poztráceli spoustu puků. Měl jsem pocit, že necháme přeměřit soupeři hokejky, neboť nám sebrali neuvěřitelné množství puků. V poslední třetině byla vidět na naší hře snaha. Hráči to nezabalili, tlačili jsme se do útoku, ale Pardubice dobře bránily.“

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Brzy jsme vyrovnali vedení Zlína a pro další vývoj zápasu byla důležitá druhá třetina, neboť jsme odskočili na dva góly. Ve třetí třetině jsme se snažili držet soupeře na odstup dvou branek, což se nám nepovedlo. Přišlo zbytečné vyloučení a jakmile dal soupeř gól, tak jsme museli bojovat až do poslední vteřiny. Klíčové pro nás bylo, že jsme špatně hráli oslabení, dvě situace byly jako přes kopírák. To se z naší strany bohužel nepovedlo. Samozřejmě jsme rádi, že vezeme všechny body ze Zlína. Soupeř měl výbornou sérii na cizím ledě, o to jsou naše body cennější.“

Vzájemné zápasy 2010/2011
29.9.10 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:3