24.1.2010

Skvělá práce! Pardubice dokázaly vyhrát v Litvínově a drží krok s čelem

LITVÍNOV — Hokejisté HC Eaton Pardubice dokázali vyhrát ve 200. vzájemném utkání s Litvínovem a do našlapané tabulky si připsali cenné tři body. Eaton dvakrát dotáhl jednogólový náskok soupeře, aby v závěrečné desetiminutovce rozhodl o svém vítězství.

O2 extraliga, 44. kolo, neděle 24.1.2010, Zimní stadion Ivana Hlinky

2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 14:48 Kubinčák (Jenáček, V. Hübl), 37:47 Jánský (Kroupa, Reichel) – 16:16 Pivko (Somík), 38:33 Kočí (Pivko), 50:03 Zohorna (Kočí, Píša), 59:57 Pineault (Kolář II). Rozhodčí: Minář, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5101. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.
Litvínov: J. Hübl – Pilař, Kroupa, Stříteský, Švarný, Punčochář, Gureň, Skuhrovec, Kubát – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Majdan, Gerhát, Trávníček – Bojer, Heinisch, Kafan. Trenéři: Jiří Kučera, Jiří Šlégr.
Dynamo Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jilson, Kolář, Píša, Kočí, MacKenzie – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Radil. Trenéři: Václav Sýkora, Jan Votruba.

Rychlá odpověď Pardubic přinesla remízový stav

Hokejistům HC Eaton Pardubice se vstup do utkání na zimním stadionu Ivana Hlinky příliš nepovedl. Již ve 3. minutě se Eaton musel bránit oslabení po faulu loktem Tomáše Zohorny. Východočeši však úvodnímu náporu domácích odolali.

Na opačné straně zahrozili Východočeši v 8. minutě. Adam Pineault jel v brejku dvou na jednoho s Radovanem Somíkem, ale pardubický pár neuspěl. O chvíli později se do zakončení dostal domácí útočník Hübl, ale rovněž neuspěl.

Skóre se tak měnilo až v 15. minutě. Vojtěch Kubinčák dostal prostor před brankou a napočtvrté dorazil Jenáčkovu střelu. Pardubická obrana svému brankáři příliš nepomohla a ten prvně kapituloval – 1:0.

Pardubice však odpověděly takřka záhy. Eaton měl výhodu přesilové hry za sekání Jánského a početní převahu zužitkoval po čtyřiadvaceti sekundách. Trefil se Libor Pivko – 1:1.

Jako přes kopírák: další litvínovské vedení také netrvalo dlouho

Východočeši se i na startu další periody museli bránit litvínovské převaze. Jakub Nakládal ale vydržel na trestné lavici celé dvě minuty po svém držení. Chvíli po něm putoval za katr bek MacKenzie, ale i ten si poseděl celé období…

Až další Nakládalův faul, který přišel v čase 37:24, znamenal posun ukazatelem skóre. Peter Jánský vrátil domácím vedení po předchozím obléhání Haškovy branky – 2:1.

Reakce Pardubic byla ale opět bleskurychlá: Václav Kočí nebezpečně vystřelil a jeden z beků Benziny tečoval puk za gólmana Hübla – 2:2.

Tomáš Zohorna poslal Pardubice do vedení, Eaton si těsný náskok pohlídal

Třetí třetina byla ve znamení opatrného hokeje. Nikdo nechtěl udělat chybu, protože ta by pravděpodobně znamenala rozhodující moment celého utkání. Ten nakonec přišel na začátku poslední desetiminutovky. Tomáš Zohorna rychle projel do pásma, dostal se do zakončení, které proměnil střelou nad vyrážečku – 2:3.

Domácí pak sice přidali na aktivitě, doléhali na Haška, ale pardubická obrana v čele se svým králem dokázala náporu hráčů v bílých dresech odolat. Litvínovu nepomohla ani závěrečná power play, naopak tři sekundy před koncem se do prázdné brány trefil Adam Pineault – 2:4.

Jiří Šlégr (HC Benzina Litvínov): „Byl to vyrovnaný zápas z obou stran a výborně zachytali oba brankáři. Nechali jsme si dát gól od hráče, který projel celý hřiště, což je obrovská chyba a to se nesmí stávat. Poté už jsme chodili do branky, abychom tam něco dotlačili, ale bohužel se nám to nepovedlo. Nicméně si myslím, že jsme podali slušný výkon proti velice kvalitnímu soupeři. My ale potřebujeme body. Musíme jet do Vítkovic bodovat.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „V prvních dvou třetinách byl výkon rovnocenný. Pro nás bylo dobrý, že jsme vždy rychle vyrovnali. Výborně zachytal Hašek. Měli jsme pár brejkových situací, který jsme nikdy nevyřešili v klidu. Naštěstí jsme dali branky ve třetí třetině. Byl to pro nás těžký zápas. Jsme rádi za tři body.“