32. kolo, neděle 12.12.1993, Zimní stadion Pardubice
2

Mountfield HK
0

Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.
Branky: 27. Jančařík, 55. M. Filip. Rozhodčí: Pasker – Průcha, Frühauf. Vyloučení: 12:8, navíc Mareček 10 minut osobní trest a Pavlíček (oba Hradec Králové) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 6649. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Salfický (14. Zikmund, 14. Salfický) – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Slabý – Pospíšil, Blažek, Procházka.
Mountfield HK: Barta – Nedoma, Mareček, Pavlas, Brázda, Ševčík, Luštinec – Weber, P. Martinec, Zadražil – Pavlíček, Zíma, Němeček – T. Martinec, Čihák, Nohejl

Poslední utkání před vánoční přestávkou s nesmiřitelným rivalem ze sousedního Hradce Králové probíhalo, stejně jako předchozí, za zvýšeného počtu diváků, ale i policie a dalších bezpečnostních složek.

Nutno říci, že část „takyfanoušků“, zejména z Hradce Králové, nezajímal ani tak hokej. Toto dokázali zejména po první brance Pardubic ve 27. minutě utkání, kdy neunesli vedení Pardubických a po ostrých kontraverzích s policií zasypali led papíry i pivními lahvemi. Utkání bylo na 15 minut přerušeno a obě mužstva odešla neplánovaně do kabin.

Odpočinek prospěl více domácím, kteří získali viditelnou převahu a často zaměstnávali brankáře hostů Bartu. Dobrý výkon podal i domácí brankář Salfický, který nahradil zraněného Biegla. Nu a protože oba brankáři převyšovali svým výkonem útočníky, branky nepřibývaly.

Rozhodnutí padlo v 55. minutě, kdy výborného expardubáka Bartu překonal při přesilovce exhradečák Martin Filip.