28. kolo, pátek 3.12.1993 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Plzeň

Branky: 2. Král, 7. J. Filip, 7. Kapulovskij, 15. Šejba, 37. Lubina – 26. Kucharčík, 26. Černý. Rozhodčí: Balaj – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1716. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J.Filip, Špelda – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Vršanský – Hejduk, Blažek, Slabý.
Plzeň: Pejchar (15. Mařík) – Jindřich, Vlček, Šmíd, Trnka, Špaček, Kovařík – Setikovský, Bruk, Kucharčík – Černý, Rybár, Sýkora (40. Svejkovský) – Kampf, Klimt, Straka – navíc Živný.

Aukce retro dresů Dynama

Prestižní zápas pardubického trenéra Marka Sýkory s bývalými svěřenci byl předznamenán vzdáním pocty někdejšímu dlouholetému hráči a prvoligovému trenérovi Vlastimilu Francovi, který zemřel v necelých 62 letech.

Pardubičtí začali nezvykle svižně hned od první minuty, přidali i přesnou střelbu a za necelých sedm minut již svítila na straně aktiv červená trojka. Když přidal v 15. minutě Šejba čtvrtý gól, zdálo se být utkání rozhodnuto.

Šestadvacátá minuta však přinesla dva nečekané góly z hokejek hostí a diváci se začali strachovat o výsledek utkání. Zápas se vyrovnal, navíc Plzeň podržel několika skvělými zákroky střídající brankář Mařík.

Lubina však vstřelil pátý gól a režii zápasu opět převzali domácí. Zodpovědným vedením další hry příznivý výsledek udrželi a připsali si dva velice cenné body.

Vzájemné zápasy 1993/1994
28.9.93 Dynamo Pardubice – Plzeň 3:4p