Extraliga ledního hokeje, 24. kolo, úterý 23.11.1993, Zimní stadion Luďka Čajky

6:5p
0:2, 3:3, 2:0 – 1:0
Branky: 30. M. Okál, 31. P. Kaňkovský, 32. Janků, 43. Janků, 55. Štraub, 65. Janků – 10. Slabý, 13. Šejba, 24. Král, 32. Bartoška, 34. Král. Rozhodčí: Bolina – Brázdil, Halas. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3400. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 6:5.
Berani Zlín: Hrazdíra (21. Nečas) – Tesařík (21. Gureň), Benák, R. Kaňkovvý, Kowalczyk, Hučko, Svoboda – M. Okál, Štraub, Jurík – Meluzín, P. Kaňkovský, Janků – Z. Okál, Čajánek (21. Němčický), Meluzín.
Dynamo Pardubice: Biegl – Brdičko (21. Špelda), Malinský, Kapulovský, Jančařík, J. Filip, Říčař – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Pospíšil – Bartoška, Blažek, Slabý.

Utkání ve Zlíně začalo minutou ticha za Romana Vodáka, který tragicky zahynul v sobotu při autohavárii hokejistů. Možná i pod tím dojmem začali domácí sice s převahou, ale naprosto nedůrazně a s jalovou koncovkou. Všechny střely totiž buď netrefily branku, a pokud ano, tak prášily jen Bieglovy betony.

Pardubičtí nevypadali nebezpečně, ale první dvě střely na domácího brankáře Hrazdíru znamenaly dvoubrankové vedení. Po změně stran ještě hosté zvýšili na 3:0, ale pak se Zlín plně vložil do hry a během jedné minuty a 41 sekundy vyrovnal. Zdálo se, že konečně „jede“. Jenomže brzy nato mu vzali vítr z plachet hosté, kteří dvěma brankami opět posunuli pardubické do vedení.

V závěrečné třetině se rozpoutal tvrdý boj, domácí s posledním zbytkem sil vyrovnali a vynutili si tak prodloužení. V něm sice obě mužstva myslela na zadní kolečka, ale přesto se domácímu hráči Janků 14 sekund před koncem poslední pětiminutovky podařilo vstřelit rozhodující šestý gól.