Extraliga ledního hokeje, 23. kolo, pátek 19.11.1993, Zimní stadion města Pardubic

Olomouc

3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky: 39. a 60. Král, 36. Říčař – 55. Haman. Rozhodčí: Haber – Český, Kolísek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 1709. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Brdíčko, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, Měsíček, Říčař – Šejba, Sekera, Lubina – Zadina, Král, Pospíšil – Slabý, Blažek, Bartoška.
Olomouc: Cagaš – Látal, Brejník, Kuntoš, Vavrečka, Flašar, Tejkl – Černý, Eichenmann, Slavík – Navrátil, Chalánek, Haman – Čikl, Konečný, Nohel.

Utkání na pardubickém ledě dokazovalo, že obě mužstva patří mezi nejhorší střílející a naopak nejlépe bráníci. Předností obou byla pozorná obrana, vynikající výkony brankářů Biegla a Cagaše, ale střelecká produktivita byla oboustranně velmi slabá. Domácí se po překvapivé porážce s Jindřichovým Hradcem v minulém kole snažili rehabilitovat dobrým výkonem, ale narazili na zkušeného soupeře.

Od začátku dobývali obranné pásmo Olomouce, jehož hráči čekali na chybu domácích. Atakování soupeřovy branky se pardubickým vyplatilo až v 36. minutě. Do té doby mělo utkání jen vlažné tempo, oba celky jako by příliš taktizovaly.

Po vedoucím gólu Pardubic se hra oboustranně zrychlila a ve třetí třetině dostalo utkání i dramatický náboj. Olomouc totiž v 55. minutě při přesilovce pět na tři snížila a měla šance na vyrovnání. Nepodařilo se to, naopak při power play 26 sekund před koncem dal Král třetí gól domácích.