21. kolo, neděle 14.11.1993 od 14:30 hodin, Zimní stadion Hradec Králové
Mountfield HK

Branky: 9. Brázda, 12. Němeček, 26. Mareček – 3. Zadina, 21. Filipi, 28. Šejba, 53. Špelda. Rozhodčí: Fietko – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4, navíc Bartoška 5 minut a osobní trest do konce utkání a Král (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6500. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Mountfield HK: Barta – Nedoma, Mareček, Prajsler, Brázda, Měsíček, Luštinec – Pavlíček, P. Martinec, Němeček – Zátopek, Zima, Zadražil – Koreček, Pahulák, Filip – Čihák, Hrdina, Nohejl.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Špelda, Kapulovskij, Malinský, Říčař – Zadina, Weber (21. Filipi), Šejba – Pospíšil, Král, Lubina – Bartoška, Blažek, Procházka.

Premiéru východočeského derby o ligové body provázela vynikající kulisa zaplněného hlediště, a to i přes přítomnost televizních kamer. Vedení se překvapivě ujali hosté po hrubé chybě v hradecké obraně. Přišly i další, ale těch už hosté nevyužili. Naopak domácí, díky dělovce Brázdy, vyrovnali a zásluhou větší aktivity šli do šatny zaslouženě s jednogólovým vedením.

Brzy však o vedení přišli díky nepozorné hře obrany, které ujel Lubina, jehož střelu dorazil Filipi. Skvěle sehraná přesilová hra pět na čtyři zakončená nechytatelnou střelou Marečka posadila hradecké opět na koně. Šejba ale lišácky využil nedorozumění hradeckých a v polovině zápasu bylo opět srovnáno.

Klíč k rozhodnutí měl domácí velmi dobře hrající Martinec. Čtyřikrát se objevil sám tváří v tvář brankáři Bieglovi, ale ani jednou ho nepřekonal, když jednou byl hrubě faulován.

Pětiminutový trest, který pardubičtí obdrželi, však pro hradecké výhodou nebyl, a tak přišel pochopitelný trest, kdy pardubičtí v přesilovce pět na čtyři Špeldou utkání rozhodli osm minut před koncem. Závěrečná power play už nic na výsledku nezměnila.

Vzájemné zápasy 1993/1994
10.10.93 Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:4p