Extraliga ledního hokeje, 14. kolo, pátek 22.10.1993, Palác kultury a sportu

4:2
1:1, 1:1, 2:0
Branky: 48. a 60. Piskoř, 18. Přibyla, 26. Kotala – 5. Bartoška, 40. Slabý. Rozhodčí: Fietko – Šembera, Novák. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4427. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Vítkovice: Miklenda – Wolf, Javín, Přibyla, Kysela, Kramný, Malík – Peterek, Šimíček, Folta – Kaděra, Kotala, Ryšánek – Varaďa, Piskoř, Badal.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovskij, Jančařík, Pavlas, Špelda (41. Filip) – Rasko (41. Zadina), Filipi, Šejba – Pospíšil, Král, Weber – Bartoška (36. Zadina, 41. Bartoška), Slabý, Blažek.

Vítkovice rozhodly o svém vítězství až ve třetí třetině dvěma brankami Piskoře. Hokejistům Pardubic vyšel úvod utkání na vítkovickém ledě a již v páté minutě vstřelili vedoucí branku Bartoškou po přihrávce Blažka.

Domácí se po inkasovaném gólu dlouho nemohli dostat do tempa a zlepšili se až v závěru třetiny. V 18. minutě vyrovnal vítkovický obránce Přibyla na 1:1 střelou po ledě od modré čáry, na kterou pardubický brankář nereagoval, protože měl zakrytý rozhled.

Na konci první a na začátku druhé třetiny měli hosté 1:24 min. výhodu přesilové hry 5 na 3, ale vítkovičtí se ve třech ubránili. Po návratu vyloučených vítkovických hráčů převzali domácí iniciativu a začali se prosazovat v útočném pásmu rychlou kombinační hrou. Ve 26. minutě Kaděra ideálně uvolnil Kotalu a ten bombou překonal pardubického gólmana Biegla a Vítkovice vedly 2:1.

Nápor vítkovického celku však trval jen do 30. minuty a pak byli opět aktivnější hosté. V poslední minutě druhé části pardubický útočník Slabý po rychlé akci dvojice Zadina – Blažek vyrovnal na 2:2.

V závěrečné třetině získali domácí mírnou převahu. Ve 48. min. ujel po levém křídle Varaďa, přesně nahrál Piskořovi a ten gólovou šanci s jistotou proměnil. Vítězství domácích pečetil dvě sekundy před koncem střetnutí střelou do prázdné branky při power play hostů Piskoř.