Extraliga ledního hokeje, 13. kolo, úterý 19.10.1993, Zimní stadion města Pardubic

7:3
2:1, 3:1, 2:1
Branky: 4. Král, 15. Pospíšil, 32. Pospíšil, 33. Král, 33. Blažek, 42. Weber, 50. Pavlas – 6. Kowalczyk, 40. Jurík, 58. Čajánek. Rozhodčí: Kuba – Český, Kolísek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2686. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Jančařík, Kapulovskij, Pavlas, Špelda – Šejba, Filipi, Hejduk – Pospíšil, Král, Weber – Rasko, Blažek, Bartoška.
Berani Zlín: Hrazdíra (33. Kuběna) – Benák, Kowalczyk, R. Kaňkovský, Svoboda, Hučko, Krajíček, od 21. navíc Gureň – Okál, Štraub, Jurik – Mejzlík, P. Kaňkovský, Němčický – Tesařík, Meluzín, Janků – od 41. navíc Čajánek, Vodák.

Se zájmem očekávané utkání mužstev, u kterých se v posledních dnech měnili trenéři, skončilo zaslouženým vítězstvím pardubického celku. Střetnutí mělo dobrou úroveň a hrálo se ve svižném tempu. Oba celky se prezentovaly důraznou hrou a o výsledku rozhodovaly výkony v obranné činnosti a také hra brankářů.

Pardubické mužstvo, kterému se pomalu vyprazdňuje marodka, bylo aktivnější a s výjimkou úvodních minut druhé třetiny mělo také větší herní převahu. Nová trenérská dvojice Sýkora–Hemský se vrátila ke staronovému složení útočné řady Pospíšil–Král–Weber, a tato trojice nastřílela pět ze sedmi branek. Svou hrou strhla k pěknému výkonu i další spoluhráče.

Vítězství pardubického mužstva se zrodilo na počátku druhé poloviny utkání, kdy během 87 sekund nastřílelo soupeři tři branky, jednu hezčí druhé. A když v úvodu poslední třetiny padl šestý gól, bylo definitivně rozhodnuto.

Zlínští trenéři ve třetí třetině dali příležitost všem hráčům, které měli k dispozici, ale nic jim to nebylo platné. Zbytek utkání se dohrál za jasné převahy domácích, kteří už i v závěru jakoby mysleli na páteční utkání ve Vítkovicích.