12. kolo, pátek 15.10.1993 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Olomouce
Olomouc
3

2

Třetiny: 2:0, 1:2, 0:0.
Branky: 2. Flašar, 3. Smeták, 35. Flašar – 26. Šejba, 28. Filipi. Rozhodčí: Vokurka – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5203. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Olomouc: Blažek – Látal, Brown, Kuntoš, Vavrečka, Flašar, Tejkl – Černý, Smeták, Slavík – Chalánek (21. Pavlík), Eichenmann, Haman – Čikl, Konečný, Nohel.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovský, Jančařík, Pavlas, Špelda – Hejduk, Filipi, Šejba – Pospíšil, Král, Weber – Rasko, Blažek, Procházka.

Olomoučtí hokejisté dnes vyhráli těsně a trochu se štěstím, ale zaslouženě. Snadné vedení 2:0 domácí trochu uspalo a zapnuli až v polovině utkání za stavu 2:2 a úroveň se hned zvýšila. Pardubičtí se pod novými trenéry snažili, hráli bojovně a nebyli daleko od remízy.

Úvod utkání však doslova zaspali. Ve druhé a třetí minutě nechali obránci před svým brankářem volné Flašara a Smetáka a proti střelám z bezprostřední blízkosti byl Biegl bezmocný. Za stavu 2:0 hosté přidali na tvrdosti, hra se vyrovnala, ale jejich střely likvidoval olomoucký náhradník Blažek.

Druhou třetinu zahájili domácí až příliš v poklidu a v polovině utkání bylo po střelách Šejby a teči Filipiho vyrovnáno. Ve 12. minutě propásli Konečný s Čiklem útok dva na jednoho a poté se konečně trefil při přesilovce Flašar zdálky a domácí opět vedli.

V závěrečné části hry se soustředili Olomoučtí spíše na obranu, nechtěli udělat chybu. Pardubičtí měli největší šance v 53. a 57. minutě Pospíšilem a v závěru měli i trochu smůly, když neproměnili řadu šancí a nevyužili ani minutovou přesilovku, kdy hráli bez brankáře.