Extraliga ledního hokeje, 4. kolo, pátek 24.9.1993, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky: 9. Božek, 17. Rob, 24. Bělohlav – 30. Blažek, 43. Sekera. Rozhodčí: Vokurka – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 2600. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
České Budějovice: R. Turek – Hodek (K. Ťoupal), Beníšek, Mainer, Šedý, Bláha, Kubíček – Podlaha, R. Ťoupal, Božek – Rob, Horák, Pícha – Györi, Vošta, Bělohlav.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Malinský, Kutílek, Jančařík (21. Říčař), Pavlas, Špelda – Pospíšil, Král, Procházka – Zadina, Sekera (21. Weber), Šejba – Provazník, Slabý, Blažek.

Jihočeši začali utkání povinným náporem, měli jasně více ze hry, ale do vedení šli až v 9. minutě Božkem při signalizovaném vyloučení pardubického hráče. Druhou branku ještě v první třetině dosáhli Jihočeši při hře čtyři na čtyři Robem.

Když Českobudějovičtí zvýšili na počátku druhého dějství na tříbrankový rozdíl, zdálo se, že perníkáři zbytek utkání dohrají tak, aby příliš neinkasovali. Do té doby byli totiž naprosto bezzubí a působili na ledě hodně laxně. Bohužel se jejich výkonu potom hodně přiblížili i hráči Českých Budějovic, kvalita hokeje opadla, a toho začali hosté využívat.

Na počátku závěrečné dvacetiminutovky již prohrávali jen o gól a narostla jim křídla. Moc a moc začali zlobit, najednou jich bylo plné kluziště a Jihočeši měli plné ruce i nohy starostí. Ke spokojenosti domácích diváků ale hosté nevyužili ani závěrečnou 99sekundovou power play.