Extraliga ledního hokeje, 2. kolo, pátek 17.9.1993, Zimní stadion Luďka Čajky

6:2
1:1, 3:1, 2:0
Branky: 14. Janků, 21. Jurík, 22. P. Kaňkovský, 39. M. Okál, 44. Štraub, 59. Němčický – 9. Zadina, 22. Pavlas. Rozhodčí: Machač – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4500.
Berani Zlín: Hrazdíra – Hučko, Benák, R. Kaňkovský, Krajíček, Rajnoha, Kowalczyk – M. Okál, Štraub, Jurík – Kotrba (41. Němčický), P. Kaňkovský, Mejzlík – Janků, Meluzín, Z. Okál.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Říčař, Filip, Jančařík, Kutílek, Malinský – Pospíšil, Král, Zadina – Weber, Sekera, Šejba – Provazník, Filipi (41. Filipi), Hejduk.

Začátek ligy bývá většinou ošidný, a tak se bez ohledu na porážku Pardubických v prvním kole očekával tuhý boj. Už i proto, že mužstvo z města perníku trénuje Zdeněk Uher, který ve Zlíně před nedávnem působil.

První třetina dala zcela za pravdu prognózám. Od první minuty se sice hrálo za výrazné převahy Zlína, ale hosté využívali každé příležitosti k protiútokům. A jeden z nich jim vyšel ke vstřelení vedoucí branky. Domácí sice pokračovali v tlaku, ale do konce první dvacetiminutovky dokázali pouze vyrovnat.

Až po změně stran začali přidávat k výborné hře i dobrou střelbu. Jejich náskok narůstal a vyústil ve vysoké vítězství v závěrečné třetině, kdy Zlínští vstřelili dva góly. Pak už jen kontrolovali hru, ale i tak měli více šancí než Pardubičtí. Domácí potěšili nejen vítězstvím, ale i hrou.