1. kolo, úterý 14.9.1993 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Olomouc

Branky: 45. Král – 14. Vavrečka, 23. Smeták, 48. Haman. Rozhodčí: Machač – Furmánek, Lipina. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3000. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Říčař, Filip, Jančařík, Kutílek, Malinský – Pospíšil, Král, Zadina – Šejba, Sekera, Weber – Provazník, Filipi, Hejduk.
Olomouc: Cagaš – Látal, Brejník, Kuntoš, Vavrečka, Flašar, Brown (21. Tejkl) – Černý, Smeták, Slavík – Chalánek, Eichenman, Haman – Čikl, Konečný, Nohel.

Úvodní zápas nové sezony v Pardubicích přinesl rušný bojovný hokej a po vyrovnaném průběhu zasloužené vítězství zkušenějšího olomouckého mužstva.

Domácí nastoupili s exreprezentantem Šejbou, který se vrátil nečekaně ze severu Evropy, hosté s Eichenmannem, o jehož přestupu se vedly dlouhé diskuse. Utkání začalo oboustranně opatrně, ale dříve se nervozity zbavili hosté, kteří disponovali hráčsky zkušenějším kádrem.

Na hře olomouckého týmu byl znát větší herní přehled a dokázal využít chyb domácích mladíků, kteří se jich dopouštěli v přemíře bojovnosti. Nejlepší úroveň mělo střetnutí v závěrečné třetině, kdy oba celky prokázaly maximální vůli po co nejlepším výsledku.

Nejlepším hráčem utkání byl olomoucký brankář Cagaš, který zejména v závěru druhé půle udržel Olomouci čisté konto. Nejlepšími hráči střetnutí byli vyhlášeni Šejba a Cagaš.

Vzájemné zápasy 1993/1994
14.9.93 Dynamo Pardubice – Olomouc 1:3