Extraliga ledního hokeje, UM6, neděle 19.3.1995, Sportovní hala

5:1
2:1, 3:0, 0:0
Branky: 10. Potajčuk, 11. Šimek, 27. Kverka, 31. Potajčuk, 35. Martinec – 17. Procházka. Rozhodčí: Bolina – Fedoročko, Pešan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 800. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Sparta Praha: Čapek – Toužimský, Šrek, Nedvěd, Benák – Zelenka, M. Hlinka, Geffert – Potajčuk, Martinec, Hlaváč – Bruk, J. Hlinka, Kukačka – Sup, Kverka, Šimek.
Dynamo Pardubice: Salfický – Mečiar, Antonín, Říčař, Kostka, Malínský, Jančařík – Šejba, Zajíc, Jantovský – Král, Kastner, Zadina – Hejduk, Blažek, Procházka.

Pražané porazili Pardubice, které v předchozích devíti utkáních neprohrály, a zajistili si prvenství ve skupině extraligy o 9. až 12. místo.

Poprvé překonal sparťanský útočník Potajčuk Salfického v 10. minutě, podruhé střílel do prázdné sítě v polovině utkání, když obešel nejistého pardubického gólmana, který nešťastně vyjel. Mezitím skórovali domácí Šimek, po jehož střele puk Salfickému sklouzl po lapačce, a Kverka.

Za hosty snížil v závěru první třetiny Procházka, ale Pardubice tím vystřílely prach. Sparta měla v utkání výraznou převahu, kterou prokázala v závěru druhé třetiny, kdy při vyloučení M. Hlinky uzamkla ve čtyřech soupeře v jeho obranné třetině.

Pardubičtí trenéři se snažili svůj tým probudit změnami v sestavě, ale přestože postupně poslali na led všechny náhradníky (nechali ale odpočívat Šejbu a Mečiara), vytouženého obratu nedosáhli.