Extraliga ledního hokeje, 36. kolo, neděle 29.1.1995, Palác kultury a sportu

4:2
0:1, 1:0, 3:1
Branky: 23. Kaděra, 49. Moravec, 59. Kotala, 60. Šebesta – 20. Lubina, 51. Hejduk. Rozhodčí: Kuba – Pešan, Průcha. Vyloučení: 2:2, navíc Salfický (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 6835. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Vítkovice: Hudáček – Přibyla, Kysela, Škuta, Mareček, Wolf, Javín – Matějný (41. Chlubna), Kotala, Ryšánek – Kaděra, Šimíček, Folta – Černý, Moravec, Šebesta.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Mečiar, Bauer (41. Kostka), Jančařík, Říčař, Malinský – Provazník, Koudelka, Pospíšil – Hejduk, Kastner, Procházka – Jantovský, Sekera, Lubina.

O vítězství ostravského celku rozhodli až v závěru zápasu Kotala a Šebesta. Vítkovičtí hokejisté měli sice od začátku utkání mírnou převahu, ale jedinou branku v úvodní třetině vstřelil ve 20. minutě zkušený pardubický útočník Lubina, který využil nepozornosti obránců domácího týmu.

V úvodu druhé části Vítkovice vyrovnaly Kaděrou, ale další gól již v této fázi hry nevstřelily, přestože si vytvořily několik ideálních šancí ke skórování. Střelec vyrovnávací branky Kaděra a Černý však nedokázali skórovat ani ze sólových nájezdů.

V závěru třetiny projel útočník Pardubic Hejduk elegantně vítkovickou obranou, ale také on sólo úspěšně nezakončil, a tak po 40 minutách hry byl stav hry nerozhodný 1:1.

V úvodních minutách závěrečné třetiny získali mírnou převahu hosté, ale dobře chytajícího vítkovického brankáře Hudáčka nepřekonali. Domácí se postupně vymanili z defenzívy a Moravec po nádherné akci třetího útoku dostal ve 49. min. Vítkovice do vedení.

Pardubice však nerezignovaly a o dvě minuty vyrovnaly Hejdukem. S výsledkem 2:2 nebyl spokojen útočník Vítkovic Kotala, který po nezištné přihrávce od Kaděry sto sekund před koncem zápasu vstřelil třetí branku Vítkovic. Vítězství domácích pečetil při power play Východočechů Šebesta.

Vladimír Stránský (HC Vítkovice): „Ve druhé třetině jsme měli výraznou převahu, ale neproměňovali jsme brankové příležitosti. O vítězství jsme rozhodli až v závěru zápasu dvěma šťastnými góly. Dobrý výkon podal náš brankář Hudáček.“

Petr Hemský (HC Pardubice): „Bylo to jen průměrné utkání, do kterého domácí vstupovali s tím, že musí za každou cenu zvítězit. Kromě druhé třetiny, kdy Vítkovice měly převahu, byl zápas vyrovnaný. O třetí brance domácího celku si myslím, že nebyla.“