31. kolo, pátek 13.1.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Litvínov

Branky: 10. Mečiar, 20. Pospíšil, 27. Lubina – 3. Prorok, 4. Prorok, 29. Balász, 36. Rousek. Rozhodčí: Homola – Brázdil, Halas. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 4147. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Mečiar, Kostka, Říčař, Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc, Lubina – Král (30. Koudelka, 41. Procházka), Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Weber.
Litvínov: Franěk – Zetek, Vopat, Mrázek, Prachař, Molnár, Nikolov – Machulda, Alinč, Rousek – Kysela, Šíp, Piroutek – Balász, Koláček, Prorok.

Severočeši obě úvodní utkání po Novém roce na domácím ledě prohráli. V Pardubicích však začali výborně a střelecky disponovaný Prorok jim zajistil dvoubrankové vedení.

Domácí nerezignovali, Mečiar v přesilovce snížil a těsně před koncem úvodní třetiny tečoval Pospíšil střelu Píši od modré a dal vyrovnávací gól.

Ve druhé části hry šli domácí dokonce do vedení, herně lepší Severočeši však ve dvou přesilovkách dokázali výsledek otočit.

V herně jasně nejslabší poslední třetině mohl vítězství hostů pojistit Balász, jeho samostatný nájezd však Biegl zlikvidoval.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Chtěli jsme potvrdit poslední dobré výsledky, utekl nám však začátek zápasu. Chléb se lámal v průběhu druhé třetiny, kdy při našem jednobrankovém vedení Král místo sítě prázdné branky trefil jen padajícího obránce hostů. V závěru jsme si vytvořili tlak, soupeř nás však do vyložených šancí nepustil.“

František Vorlíček (HC Chemopetrol Litvínov): „Do Pardubic jsme jeli s obavami, neboť máme velké problémy s brankáři. Jednička Orct je s otřesem mozku v nemocnici, a tak do branky musel i se zraněným kolenem Franěk. Dodrželi jsme stanovenou taktiku, s výsledkem i s výkonem jsem spokojen.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
11.10.94 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:1