27. kolo, pátek 9.12.1994 od 20:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Plzeň

Branky: 27. Pospíšil – 11. Špaček, 28. Živný. Rozhodčí: Kuba – Furmánek, Lipina (Blümel). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1574. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pácal, Jančařík, Říčař, Kostka, Píša, Mečiar – Hejduk, Blažek, Šejba – Král, Kastner, Slabý – Koudelka (41. Zadina), Zajíc, Pospíšil.
Plzeň: Pejchar – Vlček, Špaček, Jonák (32. Ruprecht), Hanzlík, Šmíd, Kovařík – Volák, Steiner, Rybár – Kreuzman, Straka, Huml (32. Černý) – Beránek, Kucharčík, Živný.

Utkání začalo nešťastně pro čárového rozhodčího Lipinu, který si již ve 4. minutě po srážce u mantinelu zlomil nohu v kotníku. Nahradil ho rozhodčí Blümel.

V průběhu první třetiny byli pardubičtí iniciativnější, výtečného Pejchara však překonat nedokázali. Při vlastní přesilovce chybovali na útočné modré a zaplatili tuto chybu vedoucí brankou.

V úvodu druhé části hry měli domácí 59 sekund výhodu přesilové hry pěti na tři, o efektivitě jejich hry svědčí fakt, že Pejchara vůbec neohrozili.

Přesto však se Pospíšilovi podařilo vyrovnat. Radost domácích však trvala necelou minutu. Po akci Martina Straky zajistil hostům opět vedení Živný. Poslední třetina přinesla více boje než hokeje. Plzeňští už si cenné vítězství nenechali vzít.

Petr Hemský (HC Pardubice): „V poslední době jsme měli náročný program, mužstvo je fyzicky i psychicky unavené. V poslední době se nám vůbec nedaří.“

Karel Trachta (HC Interconnex Plzeň): „Herně se nám zápas příliš nevydařil. S výkonem nejsem moc spokojen, ale vítězství mě potěšilo.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
30.9.94 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:2p