Extraliga ledního hokeje, 8. kolo, neděle 9.10.1994, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky: 27. Dolana, 48. Ujčík – 21. Jančařík. Rozhodčí: Rejthar – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3325. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dukla Jihlava: Novotný – Kuchyňa, Vyhlídal, Buzek, Benák, Čech, Zmrhal – Válek, Fink, Cihlář – Dolana, Ujčík, Prokůpek – Marha, Pípa, Poukar.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Pácal, Jančařík, Ťoupal, Kostka – Hejduk, Filipi, Šejba – Zadina, Král, Procházka – Weber, Blažek, Pospíšil.

Boj snad o každý decimetr ledu čekal na své rozhodnutí předlouhé minuty, ale pěkná návštěva se rozhodně nenudila. Tleskala rychlým akcím, nebezpečným střelám, skutečně oboustranně profesionálním výkonům, a zejména posledním instancím – Novotnému i Bieglovi.

Jihlavští měli v úvodu o něco více iniciativy, byli dotěrnější, ale jak Válek, či Cihlář nebo Kuchyňa do černého netrefili. Pardubičtí spoléhali na brejkové situace, měli vpředu Zadinu, Pospíšila či Jančaříka, ale Novotný byl vždy pozorný. O otevření skóre se postaral Jančařík po centru Hejduka a Filipiho v době, kdy brankář měl zakrytý výhled. Od tohoto okamžiku domácí zvýšili tempo, byli přímočařejší v tlaku na branku a vyrovnali z hole Dolany. Tento gól byl jen slabou náplastí na to, co v těchto okamžicích předvedli.

Závěrečných 20 minut bylo dál ve znamení otevřeného pojetí. Ujčíkův nájezd po přihrávce Cihláře vynesl Duklu do vedení, Král měl dvojnásobnou šanci vše srovnat, ale nevyužil ji.

Jan Hrbatý (HC Dukla Jihlava): „Hodně rychle jsme zapomněli na páteční výsledek s Olomoucí a hráli zodpovědně. Kluci dřeli a odvedli pořádný kus práce. Vydrželi kondičně a měli v závěru i trochu štěstí.“

Marek Sýkora (HC Pardubice): „S výkonem mužstva jsem byl spokojen, s výsledkem už ale ne. Udělali jsme hrubku a na rozhodující gól sami soupeři takříkajíc ‚namazali‘. Přitom v závěru jsme byli více než aktivnější.“