Extraliga ledního hokeje, 1. kolo, pátek 16.9.1994, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

6:2
3:0, 2:1, 1:1
Branky: 11. Šejba, 14. Král, 14. Hejduk, 35. Zajíc, 40. Blažek, 55. Král – 39. Kulabuchov, 45. Eiselt. Rozhodčí: Kuba – Bláha, Český. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 4077. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Malinský, Pácal, Jančařík, Ťoupal, Kostka – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Procházka – Weber, Blažek, Pospíšil.
Slavia Praha: Altrichter – Brázda, Hořava, Penk, Macek, Bláha, Heš (21. Arnošt) – Blažek (31. Eiselt), Růžička, Kupka – Jelínek, Hlinka, Antoš – Kalabuchov, Najda, Tejral.

V utkání vicemistra s nováčkem trvalo vzájemné oťukávání deset minut, pak favorit v rozpětí tří minut třikrát skóroval a zápas prakticky rozhodl.

I ve druhé třetině byli domácí iniciativnější, ale brankář Altrichter se ukázal být důstojným nástupcem nemocné slávistické jedničky Tótha.

Ve třetí třetině chvilkové polevení zaplatili domácí druhým gólem, závěr se však odehrával před slávistickou brankou.

V domácím celku měli gól na hokejce ještě Král a Procházka, v celku Slavie Kulabuchov dvakrát nepřekonal ležícího Biegla.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak s výkonem, posily se osvědčily.“

Pavel Richter (HC Slavia Praha): „Zaplatili jsme nováčkovskou daň, přes šest obdržených branek chytal výborně brankář Altrichter. Více jsme čekali od posil Jelínka a Růžičky.“