40. kolo, neděle 4.2.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky: 25. Čajánek, 31. Čajánek, 31. Kowalczyk, 39. Marušák, 49. Leška, 51. Krásný, 52. Sedlák, 58. Mokrejš – 11. Weber, 12. Blažek, 29. Rusznyak, 60. Rusznyak. Rozhodčí: T. Svoboda – Brázdil, Halas. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4398. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 8:3, 8:4.
Berani Zlín: Maláč – Gureň, Javín, Medřík, Krajíček (21. Marušák), Kowalczyk, Tesařík – Krásný, Čajánek, Němčický – Bruk, Leška, Z. Okál – Veselý, Mokrejš, Sedlák.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Jančařík, Beránek (41. Mjagkich), Malinský, Antonín, Mečiar – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Weber, Kudrna, Procházka (41. Němeček).

Po jednoznačné první třetině se domácím povedl dokonalý husarský kousek a vývoj zápasu zcela otočili a nakonec hostů uštědřili hrozivý debakl.

Do utkání, které už nic neřešilo (Pardubice jsou jasně v baráži – domácí už nemohou být čtvrtí), nastoupil Zlín bez hráčů základní sestavy Kameše, Janků, Štrauba, Meluzína, M. Okála a Huba, a to bylo v utkání zejména v jeho úvodu poznat.

Už v 15. sekundě neproměnil hostující Jantovský sólo, v 8. minutě ho napodobil Procházka. V obou případech byl úspěšný náhradní brankář Maláč. Ten se však také nevyvaroval dvou chyb a hosté druhou a třetí branku dosáhli lacino po střelách z těžkých úhlů.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako vyměnění, ve 25. minutě snížili po sóle Čajánka a po dalších třech vyložených šancích tentýž hráč dal na 2:3. Když za 35 minut Zlínští vyrovnali, Pardubičtí se pomalu pokládali a od těchto chvil už nebylo o vítězství domácího celku pochyb. Hrál dobře i v poslední části hry a jeho vítězství je přes úvodní výpadek zcela zasloužené.

Vladimír Vůjtek (AC ZPS Zlín): „Začátek byl z naší strany velmi vlažný, po první třetině jsme museli hráčům připomínat, co je jejich povinnost. Zahrála nám výborně Čajánkova řada, k ní se přidala Leškova a postupně i ostatní. Dotáhli jsme zápas tam, kde jsme ho chtěli mít.“

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „V utkání už o nic nešlo, snad jen o prestiž. Začalo se přátelsky, dostali jsme se do laciného vedení, soupeř potom přitvrdil a my se po vyrovnání zlomili.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
22.9.95 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 2:3