Staropramen extraliga ledního hokeje, 13. kolo, úterý 17.10.1995, Zimní stadion města Pardubic

2:6
0:2, 2:1, 0:3
Branky: 27. Weber, 33. Blažek – 3. Hrbek, 9. Výborný, 35. Vykoukal, 47. Šrek, 52. Zelenka, 54. Zelenka. Rozhodčí: Machač – Furmánek, Grochol. Vyloučení: 7:6, navíc Koudelka osobní trest do konce utkání – Žemlička 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3234. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.
Dynamo Pardubice: Biegl (54. Salfický) – Měsíček, Pácal, A. Píša, Jančařík, Brázda, Mjagkich – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Kudrna, Pospíšil – Němeček (50. T. Píša), Weber (50. Koudelka), (50. Kábrt) Procházka.
Sparta Praha: Čapek – Vykoukal, Šrek, Kuchyňa, Hamr, Nedvěd, Ptáček – Zelenka, Výborný, Žemlička – Hrbek, Horák, Kašťák – Potajčuk, Martinec, Hlaváč.

Spartě vyšel začátek zápasu. Už po dvou minutách potrestal Hrbek chybu Jančaříka, o šest minut později Výborný vyšachoval domácí obranu a přidal druhý gól. Poté ujel Zelenka, Biegl však jeho akci zlikvidoval.

I pardubičtí hokejisté se objevovali často před Čapkem. V koncovce si však počínali tradičně nedůrazně. Snad dojmem dvoubrankového náskoku zahájili hosté druhou část zápasu nekoncentrovaně, sami před Čapkem se objevili Jantovský a Kudrna, gól však nedali. Až Weber konečně trefil a přesně ve 33. minutě zápasu po Lubinově přihrávce Blažek vyrovnal.

Domácí se však neradovali dlouho, Vykoukal bombou od modré opět převážil misky vah na hostující stranu, pak Zelenka trefil tyč.

Až po 47 minutách hry viděl pardubický stadión první využitou přesilovku při vyloučení Pácala skóroval Šrek. Naprosto zaslouženou výhru Spartu pečetil dvěma góly Zelenka.

Florián Střída (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Byli jsme si vědomi, že hrajeme proti jednomu z potencionálních uchazečů o titul, z toho pramenil až přílišný respekt. Na rozdíl od soupeře jsme nedokázali realizovat šance.“

František Výborný (HC Sparta Praha): „Při dvoubrankovém vedení se mužstvo uklidnilo až příliš, ale šťastný třetí gól nás zase postavil na nohy. Závěr jsme už zvládli zodpovědně a s přehledem.“