Staropramen extraliga ledního hokeje, 46. kolo, neděle 23.2.1997, Zimní stadion města Pardubic

Opava

7:2
2:0, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 11. S. Procházka, 19. S. Procházka, 28. Kudrna, 36. Martinec, 45. Hejduk, 47. Blažek, 50. Plášek – 54. Frýdl, 57 Pavelek. Rozhodčí: Pasker – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 5740. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cyplakov, Píša, od 34. navíc Mudroch – Jantovský, Sýkora, Blažek – Hejduk, Plášek, Martinec – Kábrt, Kudrna, S. Procházka – od 34. navíc M. Procházka a Koudelka.
Opava: Masný (36. Šlupina) – Tejkl, Mareček, Galvas, Hrubeš, Bakula, Frýdl – Mařák, Filip, Jurík – Gorbačov, Kubiš, Žurek – Pavelek, Šebesta, Zadražil – Horný, Bauba.

Domácí nastoupili bez útočníka Lubiny a od začátku střetnutí si dobrou kombinační hrou vynutili převahu. Hosté začali pozorně v obraně a spoléhali na rychlé protiútoky, ze kterých si vytvářeli nebezpečné šance před domácí brankou.

Pardubičtí se jen těžko prosazovali do gólových šancí a podařilo se jim to až v 11.minutě při přesilovce. Poté Opava částečně otevřela hru, ale tím dala více prostoru domácím, kteří v 19. minutě dali druhý gól.

Do druhé třetiny nastoupili Slezané s větší aktivitou, ale ta jim vydržela jen do 28.minuty, kdy Kudrna málem protrhl síť v brance Masného. Pardubičtí nadále produkovali rychlou důraznou hru a přidali ještě čtvrtou branku. Ve 39. minutě se jim zranil útočník Sýkora, který byl odnesen z ledu na nosítkách.

Závěrečná třetina byla hladkou záležitostí domácích, kteří v 50. minutě vedli už 7:0. Potom se ke slovu dostali hosté, když Pardubičtí částečně ztratili koncentraci na hru, nicméně důležité vítězství si nenechali vzít.