Staropramen extraliga ledního hokeje, 36. kolo, neděle 19.1.1997, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 8. S. Procházka, 60. Lubina. Rozhodčí: Haber – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Píša, Cypljakov, Mudroch – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka – Kábrt, Kudrna, S. Procházka.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Jakeš, Tomek, Vlach, Stantien, Jaškin – Srdínko, Sršeň, Galkin – Beránek, Divíšek, Veber – Kratěna, Dopita, Kapusta.

Start mistra ligy naplnil pardubický stadion až po střechu – bylo vyprodáno. Diváci viděli oboustranně kvalitní hokej a zasloužené vítězství domácího mužstva. Už úvod střetnutí naznačil, že se bude hrát výborný hokej. Vsetín začal velmi důrazně, útočnou hrou přinutil domácí tým k velkému nasazení.

Rychlé tempo obou týmů přinášelo před oběma brankami rušné situace, ve kterých měli hlavní slovo brankáři Barta a Čechmánek. Předností obou mužstev byly perfektní výkony v obraně, přesto se diváci dočkali úvodní branky už v osmé minutě.

Na další gól museli čekat až do závěrečné minuty. Přesto však hra měla vynikající úroveň. Hrálo se neustále ve vysokém tempu a na hranici pravidel. Rozhodčí Haber pustil tvrdou hru, ale hráči toho nezneužívali.

V závěrečné části hry utkání gradovalo ke stoupajícímu tempu, k úsilí obou mužstev o úspěšný výsledek však přibyla i nervozita a z ní pramenící častější osobní šarvátky. Jejich iniciátory byli vsetínští hráči, kteří jakoby neunesli tíhu blížící se porážky.

Vsetín v závěrečné minutě hrál power play, ale devět sekund před koncem utkání pojistil domácím vítězství Lubina. Hrdinou utkání byl pardubický gólman Barta.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Byl to hokejový svátek, proti vynikajícímu Vsetínu jsme podali super výkon. Utkání mělo výbornou kvalitu, kulisu i rozhodčí. Bárta v těžké pozici podal skvělý výkon, hráči dali do hry srdce.“

Jan Neliba (HC Petra Vsetín): „Byl to jeden z nejlepších zápasů sezóny, prohráli jsme proto, že jsme díky skvělému Bartovi nedali góly.“