29. kolo, pátek 27.12.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
6
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 1:1, 2:0, 3:2.
Branky a nahrávky: 20. Janků, 24. Zima, 39. Janků, 48. Zima, 54. M. Okál, 59. Čajánek – 12. Blažek, 47. Hejduk, 50. Plášek. Rozhodčí: Pasker – M. Dvořák, Pešan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4476. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 6:3.
Berani Zlín: Kameš – Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Marušák, Kowalczyk, Rajnoha – Janků, Zima, Meluzín – Bruk, Polcar, Leška – Okál, Čajánek, Němčický.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Pospíšil, Malinský, Cyplakov, Brdičko – Jantovský, Blažek, Lubina – Kudrna, Martinec, Hejduk – M. Procházka, Plášek, S. Procházka.

Domácí poprvé s novým trenérem Eduardem Novákem a se snahou odčinit dvě porážky s Pardubicemi v úvodu soutěže začali poměrně nervózně. Pardubičtí tak mohli ukázat, proč jsou v popředí extraligové tabulky, tradičně dobře bruslili a ke kombinaci dodali i notnou dávku tvrdosti. To jim z počátku přineslo více šancí a také vedoucí gól.

Zlínští postupem času vyrovnali hru, ale opět zůstávali jen u šancí. Až 41 sekund před koncem první třetiny vyšachovali Pardubické a vyrovnali.

Do druhé třetiny nastoupil Zlín s větším odhodláním, získal iniciativu a hned v úvodu šel po technické střele Zimy do vedení. Hosté už nebyli v útočné fázi tak nebezpeční, naopak jejich brankář Barta musel řešit mnoho nebezpečných situací.

Ve 39. minutě vstřelil po krásné akci z přesilovky zlínský Polcar třetí gól, který však rozhodčí Pasker neuznal. Domácí diváci mu dali najevo svůj nesouhlas několika plechovkami na ledě, takže ukončil druhou třetinu předčasně o 95 sekund. V její dohrávce přece jen domácí vstřelili třetí gól. Ten je natolik uklidnil, že i když se hosté v závěru snažili o zvrat a dokázali dvakrát snížit na rozdíl jednoho gólu, domácí se nenechali deprimovat a naprosto zaslouženě vyhráli.

 

Ohlasy po utkání

Eduard Novák (AC ZPS Zlín): „Splnili jsme stoprocentně to, co jsme chtěli hrát. Porazili jsme dobré mužstvo, které hraje rychle a agresivně, a tak jsem z tohoto pohledu naprosto spokojen.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Byl to spíše boj, než kvalitní hokej. Domácí poprvé s novým trenérem potřebovali nutně vyhrát, my jsme však tentokrát nepůsobili tak kompaktním dojmem, udělali jsme několik hrubek a ty rozhodly o vítězství Zlína.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
22.9.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:5
27.10.96 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 6:3
27.12.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 6:3
14.2.97 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:7
Twitter
Facebook

Generální partner

ČSOB Pojišťovna

Hlavní partner arény

Tipsport arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři