Staropramen extraliga ledního hokeje, 29. kolo, pátek 27.12.1996, Zimní stadion Luďka Čajky

6:3
1:1, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 20. Janků, 24. Zima, 39. Janků, 48. Zima, 54. M. Okál, 59. Čajánek – 12. Blažek, 47. Hejduk, 50. Plášek. Rozhodčí: Pasker – M. Dvořák, Pešan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4476. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 6:3.
Berani Zlín: Kameš – Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Marušák, Kowalczyk, Rajnoha – Janků, Zima, Meluzín – Bruk, Polcar, Leška – Okál, Čajánek, Němčický.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Pospíšil, Malinský, Cyplakov, Brdičko – Jantovský, Blažek, Lubina – Kudrna, Martinec, Hejduk – M. Procházka, Plášek, S. Procházka.

Domácí poprvé s novým trenérem Eduardem Novákem a se snahou odčinit dvě porážky s Pardubicemi v úvodu soutěže začali poměrně nervózně. Pardubičtí tak mohli ukázat, proč jsou v popředí extraligové tabulky, tradičně dobře bruslili a ke kombinaci dodali i notnou dávku tvrdosti. To jim z počátku přineslo více šancí a také vedoucí gól.

Zlínští postupem času vyrovnali hru, ale opět zůstávali jen u šancí. Až 41 sekund před koncem první třetiny vyšachovali Pardubické a vyrovnali.

Do druhé třetiny nastoupil Zlín s větším odhodláním, získal iniciativu a hned v úvodu šel po technické střele Zimy do vedení. Hosté už nebyli v útočné fázi tak nebezpeční, naopak jejich brankář Barta musel řešit mnoho nebezpečných situací.

Ve 39. minutě vstřelil po krásné akci z přesilovky zlínský Polcar třetí gól, který však rozhodčí Pasker neuznal. Domácí diváci mu dali najevo svůj nesouhlas několika plechovkami na ledě, takže ukončil druhou třetinu předčasně o 95 sekund. V její dohrávce přece jen domácí vstřelili třetí gól. Ten je natolik uklidnil, že i když se hosté v závěru snažili o zvrat a dokázali dvakrát snížit na rozdíl jednoho gólu, domácí se nenechali deprimovat a naprosto zaslouženě vyhráli.

Eduard Novák (AC ZPS Zlín): „Splnili jsme stoprocentně to, co jsme chtěli hrát. Porazili jsme dobré mužstvo, které hraje rychle a agresivně, a tak jsem z tohoto pohledu naprosto spokojen.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Byl to spíše boj, než kvalitní hokej. Domácí poprvé s novým trenérem potřebovali nutně vyhrát, my jsme však tentokrát nepůsobili tak kompaktním dojmem, udělali jsme několik hrubek a ty rozhodly o vítězství Zlína.“