16. kolo, neděle 27.10.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Berani Zlín

Branky: 7. Jantovský, 8. Lubina, 12. Malinský, 12. Blažek, 50. Blažek, 55. Plášek – 2. Polcar, 20. Janků, 22. Bruk. Rozhodčí: Šindler – Sirotek, Valta. Vyloučení: 7:10, navíc Meluzín 10 minut osobní trest, Podrezov (oba Zlín) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7353. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6.3.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Mudroch, Píša, Cypljakov, Pácal, Malinský – Lubina, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Plášek, Hejduk – Paleček, Koudelka, Sýkora (21. Martinec).
Berani Zlín: Kuběna (12. Hamrla) – Kowalczyk, Krajiček, Medřík, Tesařík, Kuchyňa, Podrezov – Mařák, Polcar, Leška – Janků, Zima, Meluzín – Němčický, Čajánek, Bruk.

Jako první se radovali hosté, když již ve druhé minutě překvapil Salfického střelou po ledě Polcar. Obdržená branka vyburcovala domácí ke zvýšenému úsilí a otočení skóre.

Při Pláškově teči stálo při Kuběnovi ještě štěstí, v sedmé minutě však Jantovský usměrnil Augustovu ránu od modré poprvé do zlínské sítě – 1:1. Minutu nato si Kuběnu vychutnal Lubina a domácí v této fázi kralovali.

Ve 12. minutě přišel další slepenec. Nejprve Blažek poslal třetím gólem zlínského brankáře na střídačku, jeho náhradník Hamrla si na puk ani nesáhl a po 21 sekundách jej lovil ze své klece – 4:1. Berani se z rychlého úderu dokázali vzpamatovat a gólem do šatny je vrátil do zápasu Janků.

Také nástup do druhé třetiny vyšel lépe hostům. Ve 22.minutě snížil po Němčického vysunutí Bruk. Vzápětí měl blízko k úspěchu domácí Blažek, ale trefil jen levou tyčku zlínské branky.

Od této chvíle se síly na ledě definitivně vyrovnaly. Ve 31.minutě mohli domácí po Čajánkově nájezdu děkovat jen brankáři Salfickému. Na druhé straně to marně zkoušeli Pácal, Procházka a Augusta.

Neúprosná hokejová bitva pokračovala i v posledním dějství, ale díky pozornosti obou brankářů se skóre až do 50. minuty neměnilo. Při přesilovce prostřelil Hamrlu Blažek a definitivně tak zlomil odpor Moravanů. Zasloužené vítězství perníkářů pečetil po spolupráci s Martincem Plášek.

Vzájemné zápasy 1996/1997
22.9.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:5