Staropramen extraliga ledního hokeje, 6. kolo, neděle 29.9.1996, Zimní stadion města Pardubic

Oceláři Třinec

1:4
0:0, 0:2, 1:2
Branky: 47. Lubina – 32. Daňo, 40. Štraub, 53. Zetek, 60. Piskoř. Rozhodčí: Vokurka – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Hejduk, Martinec, Pospíšil – S. Procházka, Koudelka, Kábrt – Plášek, Sýkora, M. Procházka.
Oceláři Třinec: Biegl – Kuntoš, Sekeráš, Jančařík, Pavelec, Hučko, Zetek – Machulda, Daňo, Kontšek – Zadina, Král, Folta – Piskoř, Štraub, Zajonc.

Těžko říci, zda letošní rekordní návštěvu na pardubickém zimním stadiónu způsobily výkony domácího týmu nebo start do nedávna čtyř pardubických hráčů v dresu soupeře. V každém případě se hrálo pěkné rušné utkání, ve kterém pardubický celek utrpěl první porážku v soutěži.

Oba celky začaly utkání ve velkém stylu a už ve třetí minutě měl šanci třinecký Machulda. Domácí postupně přidali na důrazu, jejich čtyři útočné řady si vytvářely převahu. Pardubičtí byli častějším návštěvníkem před soupeřovou brankou, ale v té stál ještě loni pardubická opora Biegl. Ten měl plné ruce práce, ale v úvodní dvacetiminutovce jednoznačně vyhrával souboje se svými bývalými spoluhráči.

Třinečtí se snažili o rychlé brejky, ale také ty končily bez úspěchu. Ve druhé části utkání v první fázi přidali Třinečtí do hry více důrazu, domácí opláceli stejnou mincí, a tak se hrál hokej výborné úrovně. Na první gól čekali diváci do 32. minuty, kdy Daňo v přesilovce otevřel skóre. Domácí po tomto gólu jakoby vyklidili pole, hosté získali převahu a 18 sekund před koncem druhé třetiny přidali při přesilovce další gól.

Domácí opět mohli litovat nevyužitých šancí, stále ztroskotávali na umění brankáře Biegla. Ten kapituloval až v závěrečné třetině, ve 47. minutě zužitkoval sedmou přesilovku domácích zkušený Lubina.

Oba celky pak znovu přidaly na bojovnosti a před oběma brankami si vytvářely množství šancí. Důrazem vynikal zejména třinecký útok Machulda, Daňo, Kontšek. Pardubičtí rychlými protiútoky se snažili přečíslit obranu soupeře, ale ani tato taktika nevedla k úspěchu. v 53. minutě prostřelil pardubického brankáře obránce Zetek a prakticky rozhodl utkání.

V předposlední minutě domácí odvolali brankáře Bartu, hráli power play a v ní inkasovali čtvrtý gól.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Podle mého názoru se hrál kvalitní hokej. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. O vítězi však rozhodlo využití přesilových her. Svým hráčům nemohu nic vytknout. Za výbornou atmosféru chci poděkovat i divákům.“

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Pardubice mě mile překvapily, není náhodou, že mají tolik bodů. Chválím zejména brankáře Biegla a celou první pětku.“