3. kolo, neděle 22.9.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky: 44. Medřík, 59. Zima – 4. Blažek, 25. Blažek, 28. Pospíšil, 46. Martinec, 60. Lubina. Rozhodčí: Brada – Brázdil, Halas. Vyloučení: 7:5, navíc Tesařík (Zlín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5116. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Berani Zlín: Kameš – Krajíček, Medřík, Tesařík, Marušák, Podrezov (41. Kowalczyk) – Janků, Polcar, Meluzín – Mařák, Zima, Němčický – M. Okál, Čajánek, Bruk (25. Sedlák).
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša, Brázda, Pácal – Jantovský, Blažek, Lubina – D.Pospíšil, Martinec, Hejduk – S. Procházka, Plášek, Kábrt.

Pardubičtí, kteří dosud neprohráli, přijeli na Valašsko s otevřeným hledím. S exzlínským trenérem Říhou měli zřejmě „Berany“ dobře přečtené.

Od první minuty vsadili na důslednou obranu, ale nevynechali žádnou příležitost k zaútočení. Už ve 4. minutě se ujali vedení, když využili za 13 vteřin perfektně zahranou přesilovku ke vstřelení prvního gólu. Hosté přehrávali Zlínské hlavně pohybem po celém kluzišti a tak hokejisté Zlína neměli chvilku volnou a ani ke střelbě se příliš nedostávali.

Když se zdálo, že se dostávají domácí do tempa a začali konečně ohrožoval Bartu v bráně Pardubic, inkasovali podruhé. A Pardubičtí začali domácí vyučovat. Ti sice dřeli, ale jejich hra byla upracovaná, těžkopádná, a tak nebylo divu, že hosté toho využili ke vstřelení tří gólů. Domácím se nedařilo vůbec nic, ale bylo to i proto, že hosté hráli opravdu dobrý a důsledný hokej.

Zlín sice v úvodu poslední třetiny snížil na 1:3, ale Pardubičtí opět zvýšili na rozdíl tří gólů a o jejich překvapivém vítězství bylo rozhodnuto.

Horst Valášek (AC ZPS Zlín): „Tentokrát náš výkon neměl nic společného s výkony, které jsme podávali před ligou. S hrou, jakou jsme předváděli, jsme nemohli ohrozit výhru Pardubic. Proto se mi utkání velmi těžko hodnotí.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Odehráli jsme kvalitní utkání, hráči dodrželi stanovenou taktiku, obstáli jsme jako tým, za což hráčům děkuji. Líbí se mi, že starší hráči odvádějí perfektní práci a pomáhají mladým hokejistům se prosazovat.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
22.9.96 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:5