Staropramen extraliga ledního hokeje, 42. kolo, úterý 3.2.1998, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

6:3
1:2, 3:1, 2:0
Branky: 20. Malinský, 26. Malinský, 29. S. Procházka, 40. Plášek, 44. Malinský, 59. Pácal – 13. Broš, 19. Bělohlav, 21. Broš. Rozhodčí: Vokurka – Brázdil, Halas. Vyloučení: 5:7, navíc Čechmánek 10 minut, Jaškin (oba Vsetín) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Kříž, Cypljakov (34. Mudroch), Pospíšil – Hejduk, Blažek, Jantovský – Plášek, Martinec, Kudrna – S. Procházka, Sýkora, Kábrt.
Vsetín: Čechmánek (43. Pešat) – Stavjaňa, Divíšek (21. Šafařík), Jaškin, Srdínko, Veber, Tesařík – Sršeň, Beránek, Galkin – Hruška, Dopita, Kapusta – Kratěna, Broš, Bělohlav.

Odložené utkání 42. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Vsetínem přineslo vynikající hokej a zasloužené vítězství domácích, kteří bojují o účast v play off.

Obě mužstva začala střetnutí ve vysokém tempu a před brankami si vytvářela řadu gólových šancí. Vsetínští ve 3. minutě nastřelili tyč, ale i na druhé straně byl jejich gólman Čechmánek v neustálé permanenci. Obhájce titulu byl přesnější v přihrávkách, a to mu umožnilo snadnější přečíslení domácího celku v útočném pásmu.

Ve 13. minutě se hosté ujali vedení Brošem, který tak ukončil 178 minut trvající Bartovu neprůstřelnost. I nadále se ale hrál důrazný hokej a více se v něm dařilo Vsetínu, který v 19. minutě Bělohlavem přidal druhý gól. Pardubičtí stačili ještě do přestávky odpovědět Malinským po perfektní přihrávce Martince.

Po 24 vteřinách druhé třetiny hosté nečekaně lehce zvýšili znovu na dvoubrankový náskok, autorem branky byl opět Broš. Domácí pak nevyužili přesilovku pět na tři, v níž hosté mistrovsky bránili, a skórovali až v početní převaze pět na čtyři ve 26. minutě.

Bojovné utkání mělo nadále výbornou úroveň a domácí nezůstávali o nic pozadu za favorizovaným soupeřem, naopak v 29. minutě zaslouženě Procházkou vyrovnali. Po této brance se obraz hry rázem změnil, Pardubičtí získali výraznou převahu a hosté se museli bránit proti jejich drtivému náporu. Ve 40. minutě musel výborný Čechmánek kapitulovat počtvrté, když jeho betony prostřelil Plášek.

Nápor pardubického mužstva pokračoval i v závěrečné třetině. Ve 44. minutě obránce Malinský svou třetí brankou v utkání vyhnal Čechmánka na střídačku a vsetínský brankář si navíc vysloužil za protesty desetiminutový trest.

V závěru utkání se hosté pokusili o korekci stavu, při vyloučení Píši sáhli k přesilovce šest na čtyři, ale domácí Pácal z vlastní třetiny přesně trefil opuštěnou branku, a dal tak definitivní podobu skóre utkání. Asistenci na tomto gólu si připsal i pardubický brankář Barta, který znovu potvrdil současnou vynikající formu. Vsetín podruhé v této sezoně inkasoval v Pardubicích šest gólů.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V úvodu utkání jsme měli přílišný respekt ze soupeře. Od druhé třetiny ale naši hráči podali fantastický výkon. Otočit skóre z 1:3 na 6:3 proti Vsetínu se podařilo a podaří málokomu.“

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Zápas jsme měli dobře rozehraný a v první třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme bohužel nevyužili. Od druhé třetiny jsme na to doplatili, když naši hru ovlivnila nekázeň některých hráčů, za což jsme byli vylučováni. Domácím gratuluji k vítězství.“