10. kolo, neděle 28.9.1997 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Zlín

Branky: 2. S. Procházka, 15. Hejduk, 25. Rozsíval, 33. Hejduk – 10. Jánoš. Rozhodčí: Haber – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 6:8, navíc Augusta 5 minut a osobní trest do konce utkání – Čajánek 5 minut a osobní trest do konce utkání, Němčický 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6519. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov, Píša, Mudroch – Hejduk, Blažek, Rozsíval – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Paleček, Plášek, Kábrt.
Zlín: Hamrla – Kuchyňa, Žižka, Mojžíš, Hamrlík, Krajíček, Březík – Janků, Zima, Meluzín – Polcar, Leška, Jánoš – Okál, Čajánek, Němčický – Sedlák, Kristek, Špaňhel.

Pardubičtí hokejisté porazili Zlín 4:1 a vyhráli tak ve čtvrtém utkání doma v řadě. Ve 107. vzájemném ligovém utkání porazili domácí Zlín zaslouženě a připsali si tak nad „Berany“ 60. vítězství.

Pardubičtí měli lepší nástup a už ve druhé minutě se ujali vedení Stanislavem Procházkou. Pak měli ještě další šance, které však neproměnili a v 10. minutě je potrestal hostující Jánoš, který ze skrumáže vyrovnal. Branka však pardubický celek nerozhodila, ten si nadále aktivnější hrou vytvářel herní převahu. V 15. minutě domácí Hejduk zužitkoval ke druhé brance.

Nástup do druhé třetiny patřil hostům, kteří měli velké šance při vyloučení domácího Mudrocha. Pardubičtí se ale ubránili a v 27. minutě se do listiny extraligových střelců zapsal domácí Rozsíval, kterému připravil ideální šanci Hejduk.

Zlínské mužstvo se nadále snažilo o útočnou hru a jejich akce několikrát bravurně zlikvidoval pardubický brankář Barta. Ve 33. minutě nejlepší hráč domácích Hejduk dostal svůj tým do tříbrankového vedení a stanovil tak konečné skóre zápasu, protože závěrečná třetina už mnoho hokeje nenabídla, za to však diváky zaujaly hromadná šarvátka v 51. minutě a tři minuty před koncem utkání bitka Augusty a Čajánka, po které poslal rozhodčí Haber oba její aktéry předčasně do šaten.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Celý zápas jsme měli ve své režii. Škoda jen, že hráči soupeře si všímali víc něčeho jiného než hokeje a z toho vyplynuly rvačky.“

Eduard Novák (AC ZPS Barum Zlín): „Hráli jsme alibistický hokej, řadě hráčů chybí hokejové srdce. Takhle se hokej hrát nedát. Očekával jsem lepší výkon našich hráčů.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
28.9.97 Dynamo Pardubice – Zlín 4:1