ČF2, neděle 21.3.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 35. Čajánek (Hamrlík, Meluzín), 56. Meluzín (Čajánek). Rozhodčí: Bolina – M. Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:3, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 7011. Průběh utkání: 2:0. Stav série: 2:0.
Berani Zlín: Kameš – Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Hučko, Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Vala, Štraub, Kapusta – Tomek, Leška, Veselý – Balaštík, Ambruz. Trenéři: Zdeněk Venera a Antonín Stavjaňa.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Mudroch, R. Pospíšil – S. Procházka, Tvrdík, Jantovský – Mikeska, Martinec, Kudrna (14.–20. Rozsíval) – Koudelka, Plášek, Vak. Trenéři: Miloš Říha a Milan Chalupa.

Hokejisté Zlína stoprocentně využili domácího prostředí ve čtvrtfinálové sérii extraligy proti Pardubicím. Po pátečním vítězství 1:0 zdolali dnes Východočechy 2:0. Zlínský brankář Jaroslav Kameš tak v obou zápasech vychytal čisté konto. V celé základní části se mu to povedlo pouze jednou.

Oba celky začaly stejně jako v pátek opatrně a šancí bylo v první třetině minimum. Více jich měly Pardubice, které se do obranného pásma Zlína dostávaly kombinací. Domácí gólman Kameš tak měl podstatně více práce než jeho protějšek Barta.

Již v osmnácté sekundě druhé části měl obrovskou šanci Štraub, ale Barta jeho střelu zázračně kryl. Hosté byli stále aktivnější, chybělo jim však přesné zakončení a hlavně Zlín měl v brance skvělého Kameše. Navíc ve 35. minutě pomohla Kamešovi po střele Malinského v přesilové hře tyč. Vzápětí se na druhé straně prokličkoval Čajánek, a přestože byl tísněn třemi hráči, střelou po ledě otevřel skóre. Poté převzali domácí iniciativu, ale jejich pokusy končily u Barty.

Do závěrečné třetiny nastoupily Pardubice s maximální snahou vyrovnat. Dostaly se do tlaku, přitvrdily hru a Kameš měl hodně práce. V době náporu hostí však vystřelil Meluzín od modré čáry a pojistil domácím vedení. Hosté zkusili od 57. minuty hru bez brankáře, ale ten se musel v závěru do branky vrátit, protože se hra přenesla do třetiny hostí. Zlín tak vede již 2:0 na zápasy a o svém postupu do semifinále může rozhodnout již v úterý v Pardubicích.

Zdeněk Venera (HC ZPS Barum Zlín): „Podali jsme disciplinovaný výkon. Pardubice však mají velmi dobré mužstvo a v odvetném střetnutí před vyprodaným stadiónem na jejich ledě to bude hodně těžké. Náskok máme slibný, ale nic není rozhodnuto.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Ve fantastické atmosféře se hrál dnes výborný hokej. Oproti pátečnímu zápasu jsme se zlepšili, ale ze čtyř vyložených šancí jsme gól nedali, a tak jsme nemohli vyhrát.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
2.10.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:2