ČF1, pátek 19.3.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branka a nahrávka: 22. Marušák (Štraub). Rozhodčí: Rejthar – Český, Rouspetr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7343. Průběh utkání: 1:0. Stav série: 1:0.
Berani Zlín: Kameš – Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Hučko, Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Vala, Štraub, Kapusta – Tomek, Leška, Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera a Antonín Stavjaňa.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Mudroch, R. Pospíšil – S. Procházka, Tvrdík, Jantovský – Mikeska, Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Vak (41. Rozsíval). Trenéři: Miloš Říha a Milan Chalupa.

Jediná branka, kterou vstřelil ve 22. minutě v přesilové hře obránce Jiří Marušák, rozhodla o výhře Zlína nad Pardubicemi v prvním utkání čtvrtfinálové série extraligy. Domácí tak potvrdili titul nejlepšího mužstva v domácím prostředí ze základní části.

Zlín postrádal nemocného útočníka Zadinu, Východočeši se museli obejít bez obránce Kříže a útočníků Kábrta a Blažka. V počátku sice měli domácí optickou převahu, avšak jejich útočné akce narážely na bezchybnou obrannou hráz soupeře.

V polovině první třetiny Pardubičtí, jejichž celé mužstvo nastoupilo do zápasu s různobarevně obarvenými vlasy, vyrovnali hru a oba celky se soustředily na obranu a čekaly na chybu soupeře. Přinesla ji 22. minuta, kdy vyloučení hostujícího Jantovského potrestal zlínský obránce Marušák, který obdržel ideální přihrávku od Štrauba.

Gól sice zvýšil snahu hostí v útočné fázi, nedokázali se však dlouhé minuty prosadit, naopak domácí Veselý i Kapusta měli vyložené šance ke zvýšení náskoku. Stínem v závěru utkání bylo zranění jednoho z pardubických hráčů, kterého zasáhla na střídačce láhev hozená z hlediště.

Antonín Stavjaňa (HC ZPS Barum Zlín): „Oba celky sehrály solidní střetnutí, ve kterém důsledně plnily taktické pokyny. V našem celku je spousta mladých hráčů, kteří nebyli na boje v play off zvyklí. Teprve v průběhu utkání se uklidnili a hráli dobře. Jsem rád, že jsme hubené vítězství ubránili.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V utkání nechyběla kvalita, bojovnost a nasazení. V našem celku chyběla v úvodních minutách agresivita v útočných akcích, teprve v závěrečných minutách jsme se dokázali prosazovat. Vlasy jsme si obarvili z hecu, jsme parta, a proto se všichni podřídili.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
2.10.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:2