47. kolo, neděle 28.2.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 15. Hamrlík (Hučko), 19. Meluzín z trestného střílení, 27. Zadina (Hučko), 38. Hamrlík (Meluzín, Čajánek) – 3. Jantovský (S. Procházka), 13. Vak (Jančařík, Kudrna). Rozhodčí: Haškovec – Bláha, Fedoročko. Vyloučení: 8:9, navíc Marušák – Mudroch oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 7808. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Berani Zlín: Kameš – Hamrlík, Mojžíš, Marušák (25.–35. Březík), Hučko, Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Zadina, Štraub, Kapusta – Tomek, Leška, Veselý – Balaštík, Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Malinský, Jančařík, Mudroch, R. Pospíšil, Čáslava – Jantovský, Tvrdík, S. Procházka – Kudrna, T. Martinec, Vak – Mikeska, Plášek, Koudelka.

Už čtyřiadvacet utkání v řadě za sebou neprohráli na domácím ledě hokejisté Zlína. V dnešním zápasu zdolali Pardubice 4:2 a hosté, bojující o play off, už podruhé za sebou zaváhali.

Domácí konečně v kompletní sestavě nezačali oproti zvyklostem náporem. Snažili se sice o tlak, byli však nepřesní a mátožní. Pardubice usilující o účast v nadstavbě to brzo rozpoznaly a pustily se do útočení. Nebylo proto divu, že v začínající 13. minutě vedli hosté 2:0. Zlínští teprve potom snížili při hře pět na tři a vyrovnávací gól dosáhli po sražení Zadiny při sólovém úniku z trestného střílení, jehož úspěšným exekutorem byl Meluzín.

Brzy po zahájení druhé třetiny poslal rozhodčí Haškovec domácí na minutu a 47 sekund do tří, ale Zlínští se nejen ubránili, ale brzy po návratu na led vstřelili třetí gól. Po střele Hučka neudržel pardubický brankář Barta puk a Zadina pohotově doklepl. Hra se dostávala do obrátek, ale také se přitvrdila a některé zákroky byly dosti nečisté. Přibývalo vyloučených a jedno z nich potrestali Zlínští zvýšením vedení na rozdíl dvou gólů.

V poslední části hry se zlínský celek snažil jen kontrolovat hru, zaměřil se na narušování pokusů Pardubických o ztečení jejich branky. Hosté však ztratili na přesnosti z úvodu zápasu a navíc měli proti sobě pozorného brankáře Kameše. V závěru se ještě hosté bezúspěšně pokusili o hru bez brankáře.

Antonín Stavjaňa (HC ZPS Barum Zlín): „Začali jsme špatně, ale skončili dobře. Utkání mělo, bohužel, průběh, jaký jsme nechtěli. Máme totiž hodně hráčů, kteří se s nečistou hrou soupeře nedokázali srovnat.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Po nešťastném zápase s Opavou se nám podařilo dát mužstvo dohromady. Nezačali jsme špatně, byli jsme lepší a po zásluze jsme vedli. Cítíme však křivdu, že zápas ovlivnil rozhodčí, který nás poslal do dvojnásobného oslabení. Tím dostal domácí opět do zápasu.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
2.10.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:2