45. kolo, úterý 23.2.1999 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 17. Kubinčák (J. Straka), 52. Branda (Petrovka, Hořava) – 3. Mikeska (T. Martinec), 13. Jantovský (Blažek, S. Procházka), 16. Vak (Malinský), 27. Kudrna (Jančařík, Malinský), 60. Píša. Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 3860. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Litvínov: Orct – Krátký, Nikolov, Štěpánek (11. Znojemský), Meňhart, Mrázek, Hořava – Kacíř, Piroš, Skořepa – Petrovka, Branda, Kysela – Trávníček, J. Straka, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Čáslava, Pospíšil – Jantovský, Blažek, S. Procházka – Kudrna, T. Martinec, Mikeska – Koudelka, Plášek, Tvrdík – Horáček, Vak, Rozsíval.

Hokejisté Pardubic se přiblížili výhrou v Litvínově o další krůček svému cíli – postupu do play off. Domácí, kteří měli možnost v případě výhry stáhnout náskok svého soupeře v tabulce na jediný bod, naopak mohou v závěrečném účtování svého klopýtnutí litovat.

Neúčast šesti hráčů v základním kádru domácích poznamenala začátek zápasu, ve kterém hosté získali celkem snadno tříbrankové vedení, na které Chemici odpověděli první brankou až v sedmnácté minutě, i když příležitostí se skórování měli mnoho.

Ve druhé části se toho na ledové ploše mnoho nedělo. Hosté hrající v pohodě při přesilové hře pěti proti třem zvýšili své vedení opět na tři branky, zatímco domácí nadále pokračovali v zahazování šancí.

V závěrečné dvacetiminutovce vysvitla Litvínovu naděje na zkorigování zápasu, neboť Branda v přesilové hře snížil na 2:4 a vzápětí měli hráli domácí přesilovou hru pět na tři. Gól však nedali a sami naopak tři sekundy před koncem zápasu inkasovali. Vítězství hostí bylo zcela zasloužené, neboť marodkou zdecimované mužstvo domácích zcela jasně převyšovali.

Vladimír Jeřábek (HC Chemopetrol Litvínov): „Rozhodl šťastný nástup hostí v první třetině. Máme velkou marodku, kterou rozšířil ještě Štěpánek, který má vyhozené rameno. Od stavu 0:3 jsme byli soupeři vyrovnaným mužstvem, ale nedařilo se nám v koncovce. Navíc byl velice špatný rozhodčí Husička.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. V první třetině jsme měli štěstí v koncovce a od druhé už jsme měli utkání pod kontrolou. Chceme jít do závěrečných bojů z toho nejlepšího postavení a dnešní zápas nám k tomu pomohl.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
25.9.98 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4