32. kolo, pátek 8.1.1999 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Litvínov

Branky a nahrávky: 2. Vak (Martinec, Jantovský), 22. Martinec (Jantovský, Malinský), 38. Blažek (Kudrna, Procházka), 59. Píša – 16. Kysela z trestného střílení. Rozhodčí: Bolina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. Diváci: 7802. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Mudroch, Pospíšil – Procházka, Blažek, Kudrna – Vak, Martinec, Jantovský – Tvrdík (34. Mikeska), Plášek, Rozsíval..
Litvínov: Orct – Gýna, Nikolov, Štěpánek, Meňhart, Mrázek, Romanov – Kacíř, Piroš, Skořepa – Kotrla, Kysela, Prorok – Kubinčák, Bekbulatov, Hübl, navíc od 50. Trávníček.

Hokejisté Pardubic porazili v domácím prostředí Litvínov 4:1 a dostali se před svého soupeře na deváté místo v tabulce. Oba celky v předchozích dvou vzájemných zápasech letošní sezóny vyhráli na ledě soupeře rovněž shodně 4:1.

Od úvodních minut se hrálo oboustranně v rychlém tempu a obě družstva praktikovala důrazný hokej. Pardubičtí se už ve druhé minutě ujali vedení a tím dali ráz dalšímu průběhu zápasu. Nátlakovou hrou se jim podařilo vytvořit si výraznou převahu, kterou umocnily dvě přesilovky, během kterých se ale vyznamenával litvínovský brankář Orct. V 16. minutě rozhodčí Bolina nařídil po zákrok jednoho z pardubických obránců na litvínovského útočníka Hübla trestné střílení, které Kysela s jistotou proměnil a vyrovnal.

Domácí se dostali znovu do vedení ve 22. minut Martincovým gólem. Hosté přidali na agresivitě, podařilo se jim vyrovnat hru, ovšem jejich výkon "okořeněný" častými fauly úspěch nepřinesl. Naopak při šesté přesilovce domácích se trefil Blažek a zajistil pardubickému celku dvougólové vedení.

V závěrečné třetině domácí kontrolovali hru, měli nadále výraznou převahu, která se změnila v souboj s litvínovským brankářem Orctem. Ten zachránil své mužstvo od daleko vyšší porážky, ale dvě minuty před koncem inkasoval počtvrté.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Čekali jsme, že Litvínov bude hrát na brejky. Má na to hráče, ale ti dnes nebyli tak výrazní, jako v posledním utkání na domácím ledě. V první třetině jsme si vytvořili dost šancí, které jsme ale neproměnili.“

Vladimír Jeřábek (HC Chemopetrol Litvínov): „Utkání se vyvíjelo podle našich předpokladů, protože jsme čekali, že domácí si vytváří tlak. O výsledku rozhodly naše fauly. Vyložených šancí jsme dnes příliš neměli.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
25.9.98 Dynamo Pardubice – Litvínov 1:4