8. kolo, pátek 2.10.1998 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 7. T. Martinec (Kudrna), 18. S. Procházka (Kudrna), 36. Plášek (Jantovský) – 10. Okál, 13. Zadina (Čajánek). Rozhodčí: Brada – Grochol, Klapetek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 7873. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Jančařík, Malinský, Cypljakov, Mudroch – Mikeska, Blažek, Jantovský – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Rozsíval, Plášek, Koudelka.
Berani Zlín: Kameš – Hamrlík, Marušák, Augusta, Mojžíš, Žižka, Rachůnek – Zadina, Čajánek, Meluzín – Okál, Štraub, Veselý – Tomek, Leška, Němčický – Balaštík, Vala, Ambruz.

Aukce retro dresů Dynama

První prohry v letošním ročníku extraligy se dočkali v 8. kole do té doby vedoucí hokejisté Zlína, kteří prohráli v Pardubicích 2:3. Východočeši poprvé v této sezóně překročili hranici dvou branek v jednom utkání.

Domácí zahájili tradičním náporem a dokázali ho také brzy vyjádřit vedoucí brankou. V eufórii však příliš otevřeli obranu a hosté trestali. Vyrovnávací gól dal Okál dokonce při vlastním oslabení a vzápětí poslal Zadina hosty do vedení. Domácí se však nevzdali. Jantovský trefil tyč a v závěru třetiny po pěkné kombinační akci a Kudrnově přihrávce Stanislav Procházka vyrovnal.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný průběh se šancemi na obou stranách. Jedinou, a jak se nakonec ukázalo rozhodující, branku dal po objetí Kamešovy klece Plášek. Hosté měli výhodu tří přesilovek, prosadit se však nedokázali.

Do závěrečné části zápasu vstoupili lépe zlínští hokejisté, ale v nadějné pozici se na druhé straně před Kamešem objevil Tomáš Martinec, z otočky však vypálil těsně vedle. Čtyři minuty před koncem chybovali hosté v útočném pásmu, na Kameše jel Martinec znovu sám, ale neproměnil. Závěr zápasu sehráli domácí takticky, hosté se nedostali ani k power play.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Měli jsme tradičně dobrý začátek, ale situaci jsme si sami zkomplikovali dvěma chybami, které soupeř nekompromisně potrestal. Hráči však bojovali až do konce. Jsem šťastný, že jsme jako první dokázali porazit Zlín.“

Antonín Stavjaňa (HC ZPS Barum Zlín): „Vyrovnaný zápas s oboustranně maximálním nasazením. V závěru jsme byli lepší, dokázali jsme si vypracovat šance, realizace však nevyšla.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
2.10.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:2