Český Telecom extraliga ledního hokeje, 51. kolo, sobota 11.3.2000, Zimní stadion města Pardubic

Oceláři Třinec

4:4
2:1, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 9:21 Koudelka (Mosnár), 13:11 J. Kudrna (Filip), 24:04 S. Procházka (Filip), 24:46 S. Procházka (Filip) – 5:09 Jerofejev (R. Král), 28:39 Jánoš (Cartelli), 46:37 Jánoš (Král), 56:12 Janků. Rozhodčí: Turčan – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 6:9, navíc Píša (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 7248. Střely na branku: 38:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Mosnár, R. Pospíšil, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Oceláři Třinec: Novotný (30. Lakosil) – P. Svoboda, Jerofejev, Vlk, Sekeráš, Cartelli, Kuntoš – Zadina, R. Král, Pletka – Janků, Ujčík, Jánoš – Havlát, Daňo, Folta – od 21. navíc Nosek – Marek, Růžek, Appel.

Hokejisté Pardubic remizovali v dohrávce 51. kola extraligy doma s Třincem 4:4 a zajistili si tak jako poslední osmý tým účast v play off. Domácí hráči vedli po čtyřiceti minutách o dva góly, v závěru však polevili a dovolili soupeři, aby vyrovnal. V prvním kole play off je čeká nejlepší letošní tým, pražská Sparta.

Favorizovaní hosté byli v úvodu utkání aktivnější a v šesté minutě otevřeli skóre, když při početní převaze Jerofejev překonal domácího brankáře Svobodu. Také další branka padla při přesilovce, ale tentokrát do třinecké sítě. V 10. minutě, kdy Pletkovi, který byl vyloučen za oplácení, chybělo k návratu na led jen deset sekund, Koudelka vyrovnal. Pardubičtí pak přidali, ale ve 12. minutě mohli inkasovat po chybě obranné dvojice Mudroch, Mosnár, které v prostředním pásmu ujel Havlát. Situaci zachránil gólman Svoboda.

Ve 14. minutě, při další přesilovce Pardubic, se po perfektní kombinaci Filipova útoku trefil Kudrna. Hosté hrozili z rychlých brejků a v 16. minutě měli další brankovou šanci, ale Pletka před domácím gólmanem příliš váhal.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně změnil. Pardubičtí převzali režii zápasu, hosté vypadli z tempa a chybovali zejména v obranné činnosti. Domácím hrál ve velkém stylu Filipův útok s Procházkou a Kudrnou na křídlech, který v této části hry obstaral gólový účet domácích. Závěr třetiny pokazil sporným verdiktem sudí Turčan, který jednatřicet sekund před koncem nepotrestal hrubý faul Kuntoše na domácího Matějovského. Vzápětí ale vyloučil pardubického hráče za potyčku s Havlátem a navíc dal domácímu Píšovi desetiminutový trest.

Závěrečná třetina patřila třineckému mužstvu, které bylo bojovnější a důraznější a zatlačilo domácí do defenzívy. Ti se prosazovali jen velmi obtížně, ale v 51. minutě se jim naskytla obrovská šance při dvouminutové přesilovce pět na tři. Pardubičtí ji ale nevyužili, a to povzbudilo soupeře, který v 57. minutě vyrovnal gólem, jenž rozhodčí uznal až po zhlédnutí videozáznamu. Hosté byli zásluhou Králova útoku stále aktivnější a minutu před koncem mohl zvrátit skóre Ujčík, který však trefil jen dobře postaveného Svobodu.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem strašně rád, že jsme uhráli potřebný bod k postupu mezi osm nejlepších. Pro hráče to bylo po psychické stránce těžké utkání, ale vyrovnali se s tím, hráli dobrý kombinační hokej a zaslouženě jsme postoupili. Od Sparty se čeká hodně, je favoritem a my proti ní nemáme co ztratit. Naším cílem bylo postoupit do play off, to se povedlo a co nyní uděláme, už bude navíc. Ale to neznamená, že boj se Spartou předem vzdáváme, chceme ji potrápit.“

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Jeli jsme do Pardubic s cílem vyhrát, abychom si upevnili pozici pro play off. Domácí dali do hry srdce, bojovali ze všech sil, bod si zasloužili a my jsme také spokojeni.“