50. kolo, neděle 5.3.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín

Branky a nahrávky: 29:59 Navrátil (Čajánek, Okál), 36:57 Čajánek (Homer, Okál), 38:26 Veselý (Marušák, Štraub), 52:19 Čajánek (Hamrlík), 54:07 Navrátil (Homer) – 3:45 Koudelka (P. Sýkora), 53:46 Koudelka (Kántor). Rozhodčí: Husička – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:6, navíc Okál – Novotný 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6831. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Berani Zlín: Hudáček – Hamrlík, Homer, Marušák, Žižka, Mojžíš, David – Okál, Čajánek, Navrátil – Kotásek, Štraub, Veselý – Tomek, Leška, Korhoň – Balaštík, Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Hokejisté Zlína otočili nepříznivě se vyvíjející zápas s Pardubicemi a nakonec ho dotáhli k poměrně přesvědčivému vítězství. Východočeši skvěle začali, ale od druhé části hry už kralovali na ledě domácí. Zlín získal ve čtyřech utkáních s Pardubicemi sedm bodů.

Od úvodního vhazování bylo na hostech patrné, že bojují o osmičku nejlepších. Začali sice opatrně, ale po několika minutách zcela otevřeli hru a už ve 4. minutě se ujali vedení. V průběhu první třetiny si vytvořili celou řadu šancí, z nichž za zmínku stojí dvě tyčky a neproměněný blafák Lubiny. Zlínští naproti tomu působili mátožným dojmem, byli málo nebezpeční střelecky a v obraně jim činila potíže rychlá a kombinační hra Východočechů.

Po změně stran však začali domácí lépe. Získali převahu, měli šance a Navrátil dokonce nastřelil tyčku. Tentýž hráč přesně v polovině utkání po hezké kombinaci celého útoku vyrovnal. Pak Štraub neproměnil sólo, ale Zlínští už byli rozjetí a Čajánek je tečí dostal do vedení, které brzy na to Veselý střelou do prázdné branky ještě zvýšil.

To už bylo na hosty příliš mnoho. Začali faulovat, a tak v poslední minutě šli předčasně do šaten za boxerskou vložku pardubický Novotný a domácí Okál. V poslední třetině začali domácí bránit výsledek, hosté to vycítili a opět se začali dostávat před brankáře Hudáčka. Ten kryl hned v úvodu sólo Procházkovi, jenže to byl zřejmě signál pro domácí, kteří znovu přitlačili. Nejprve nastřelil Mojžíš tyčku, ale jeho dva kolegové už mířili přesněji.

Stanislav Přikryl (HC Barum Continental Zlín): „Pardubice hrály první třetinu velice dobře, měly hodně šancí a mohly dokonce rozhodnout zápas. To kontrastovalo s naší ospalou hrou. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a po získání náskoku už jsme hru jen kontrolovali.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přijeli jsme do Zlína pro bod. První třetinu jsme sehráli dobře, škoda, že jsme z řady šancí nepřidali další gól. Soupeř pak přidal na důrazu, my v obranné třetině ustupovali. Po tomto způsobu hry jsme i inkasovali.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
10.10.99 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:4