41. kolo, úterý 1.2.2000 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Litvínov

Branky a nahrávky: 2:50 Píša (T. Blažek, Tvrdík), 4:58 P. Sýkora, 18:17 J. Kudrna (Filip, Kábrt), 26:34 T. Blažek (Tvrdík, Lubina), 27:57 S. Procházka (Kántor), 33:35 T. Blažek (Lubina, Pácal), 55:33 Lubina (Tvrdík, T. Blažek) – 45:25 Branda (Rosol, Kubinčák). Rozhodčí: Rejthar – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 7260. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Kábrt.
Litvínov: Orct (21. Marek Pinc) – Černošek, Hořava, Krátký, Nikolov, Pilař (21. Mrázek), Štrbák (21. Liška) – Kysela, Reichel, Kubinčák – Rosol, Alinč, Prorok – Piroš, Branda, Hübl – od 21. navíc Balázs – od 35. navíc Bednařík a Trávníček.

Pardubičtí hokejisté se až ve čtvrtém vzájemném utkání s Litvínovem v této sezóně dočkali prvního vítězství. Pardubice vyhrály rozdílem třídy poté, co hosté vůbec nepřesvědčili o oprávněnosti svého postavení v tabulce.

Východočeši začali s ohromnou chutí a od začátku dali znát, kdo bude pánem na ledě. Litvínovský brankář Orct byl v jednom ohni a jeho spoluhráči mu vůbec nepomáhali. Severočeši hráli jakoby bez zájmu, jejich hře chyběla kombinace a bojovnost a domácí toho dokázali využít. Už ve 3. minutě si otevřeli střelnici a za další dvě minuty přidali druhý gól. Utkání měli zcela ve své režii a těsně před první sirénou po perfektní akci druhého útoku skórovali potřetí.

Litvínovu nepomohly ani hráčské rošády ve druhé třetině, kdy trenéři Sýkora s Jeřábkem poslali na led další hráče. Mezi 27. a 28. minutou Pardubičtí přidali další dvě branky. Nejprve Blažek z rozehraného vhazování dal čtvrtý a krátce nato Stanislav Procházka po ideálním centru Kántora pátý gól. Po něm se z hlediště začalo ozývat deset, deset. Utkání začalo mít nádech exhibice, zvláště když ve 34. minutě dali domácí po dvanáctivteřinové přesilovce šestý gól. Hosté měli jedinou šanci ve 34. minutě zásluhou Rosola a Hübla, ale domácí brankář Svoboda byl na místě.

V závěrečné třetině se domácí spokojili s náskokem, šetřili síly, a protože ani hosté neoplývali bojovností a snahou, hrál se nudný hokej. V něm přišli ke slovu i hráči Litvínova, poslední slovo měli ale přece jen domácí zásluhou kapitána Lubiny.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Od začátku jsme přistupovali k utkání aktivněji, hráči napadali soupeře ve středním pásmu a Litvínov jsme prakticky k ničemu nepustili. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě.“

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Zápas se nám nepovedl, chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, ale vůbec se nám nedařilo ve středním pásmu, kde nás domácí přehrávali. Obraz hry zůstal stejný i po změnách v sestavě a pouze v poslední třetině, kdy už utkání bylo rozhodnuto, jsme zahráli lépe.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
12.9.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 6:0