Český Telecom extraliga ledního hokeje, 36. kolo, neděle 16.1.2000, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

1:3
1:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 5:29 Moravec (Maškarinec, Kaděra) – 22:43 T. Blažek (Lubina, Tvrdík), 45:10 Kolář (A. Novotný), 59:03 S. Procházka (J. Kudrna, Filip). Rozhodčí: Haber – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5688. Střely na branku: 19:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Vítkovice: Prusek – Seman, Maškarinec, Zetek, Galvas, Jurečka, Zátopek – Kaděra, Moravec, Krayzel – Gogolev, P. Hubáček, Padělek – M. Tomášek, Pavliš (50. Streit), Irgl (50. Bacho).
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mosnár – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, Koudelka, Kábrt (41. Kolář).

Hokejisté Vítkovic podlehli v i potřetí v této sezóně Pardubicím, tentokráte 1:3. Výhru hostí pečetil pečetil v poslední minutě Stanislav Procházka a domácí tým se tak nedostal ani k závěrečné power play.

Již ve 34 sekundě byl vyloučen vítkovický obránce Maškarinec, ale hosté přesilovku nevyužili, když výborně chytající Prusek všechny jejich střelecké pokusy zmařil. Domácí tým se postupně vymanil z počátečního náporu Pardubic a Moravec vsítil v šesté minutě první branku zápasu po kombinaci s Maškarincem a Kaděrou.

Ve 13. minutě hráli hosté bez útočníka Procházky a střelec úvodního gólu Moravec mohl zvýšit vedení Vítkovic na 2:0, pardubický brankář Svoboda však jeho střelu z výhodné pozice zlikvidoval. O dvě minuty později měl naopak možnost vyrovnat Kudrna, ale ani on vyloženou gólovou šanci neproměnil.

V prostřední části měli více ze hry pardubičtí hokejisté, kteří se prosazovali rychlým bruslením i přesnými kombinacemi a Blažek vyrovnal na 1:1 již ve 23. minutě. V dalším průběhu druhé třetiny odolávalo vítkovické mužstvo tlaku soupeře jen zásluhou skvělého brankáře Pruska. Ten ve 36. minutě zneškodnil i střely Tvrdíka a Blažka z bezprostřední blízkosti. Naopak dvě minuty před druhou přestávkou měl možnost získat pro domácí tým jednobrankový náskok Kaděra, ale rovněž Svoboda byl pozorný a jeho přízemní střelu kryl.

Hostující hráči byli aktivnější i v posledním dějství a ve 46. minutě se ujali vedení brankou Koláře, jenž vystřídal ve třetím pardubickém útoku Kábrta. Výhru Pardubic pojistil 57 sekund před koncem utkání Stanislav Procházka, jenž oklamal vítkovického brankáře perfektně provedeným blafákem.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice): „Soupeř, který byl dynamičtější i rychlejší, měl od začátku druhého dějství převahu a dokázal otočit vývoj zápasu.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání bylo pro oba celky nesmírně důležité. Měli jsme obavy z prvního vítkovického útoku, ve kterém hrál vedle Moravce Kaděra. Od druhé třetiny jsme již byli lepší a v poslední části jsme rozhodli dvěma góly o našem vítězství.“