Český Telecom extraliga ledního hokeje, 34. kolo, neděle 9.1.2000, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

2:2
0:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 24:12 Holšán (Burger, Kruliš), 49:39 Holšán – 10:46 St. Procházka (Kábrt), 31:42 Lubina (T. Blažek, Malinský). Rozhodčí: Haškovec – Kareš, Pešan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1937. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Rytíři Kladno: Horčička – Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Táborský, Skuhrovec – J. Svoboda, Eichenmann, Kaňka – Holšán, Burger, Kupka – Horna, Gardoň, Kameš (21. L. Vlček).
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, Pácal, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt, J. Kudrna, St. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Ani v šestém utkání pod vedením trenéra Eduarda Nováka nedokázali hokejisté Kladna zvítězit, i když s dnešní remízou s Pardubicemi 2:2 jsou vzhledem k vývoji zápasu spokojeni. Obě branky Kladenských vstřelil Holšán. Na výhru čekají domácí již od 26. listopadu.

Kladenští začali jako obvykle náporem a již ve čtvrté minutě měl velkou šanci Ladislav Svoboda, ale branku nedal. Po chybě hostujícího obránce Malinského se v 10. minutě Svoboda dostal opět do šance, ale opět proti svému jmenovci v brance hostí Adamovi zaváhal. Do vedení tak šli hosté. Střelu Kábrta kladenský brankář Horčička neudržel a Procházka získával pro hosty poprvé vedení. Kladno však nadále bojovalo, ale nervozita na obou stranách hokeji neprospěla. Do konce první dvacetiminutovky měli domácí další gólovou šanci, opět z hole Svobody, skóre se však neměnilo.

Do druhé třetiny naskočil do třetího útoku mladý Vlček, hra se oživila a ve 25. minutě po rychlé sólové akci Burgera, který zpoza brány přihrál spoluhráči Holšánovi, Kladno vyrovnalo. Domácí byli v těchto chvílích lepší, měli několik šancí, zejména Kaňkův pokus volal po brance, ale Adam Svoboda byl bezchybný. Ve 32. minutě navíc přihrál Blažek Lubinovi a ten krásnou střelou do horního růžku dostal na dlouhé minuty Kladno opět do kolen.

Domácí se neprosadili ani při více než minutové přesilové hře pět na tři, i když jejich „zámek“ byl dokonalý. Přímé ohrožení branky se ale nekonalo. Kladenská hokejová křeč pokračovala i v závěrečné třetině. Jako zázrakem však v 50. minutě Holšán doslova propasíroval puk za záda brankáře hostí a stanovil tak konečný výsledek.

Eduard Novák (HC Velvana Kladno): „Děkuji hráčům, že utkání opět nevzdali. Venku hrajeme podstatně lépe, bez psychického tlaku, bohužel pořád dotahujeme nepříznivý vývoj utkání. Domácí tým je vždy pod velkou psychickou zátěží, s bodem jsem spokojen.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hrálo se velice nervózní utkání o velmi důležité body a na obou stranách byla znát zodpovědnost hráčů. Remíza je myslím spravedlivá, i když jsem měl dojem, že po zhlédnutí videozáznamu měl rozhodčí uznat naši třetí branku.“