28. kolo, úterý 7.12.1999 od 17:30 hodin, Zimní stadion Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 1:27 Alinč (Pilař, Štrba), 36:14 Hořava (Gýna), 45:44 Reichel (Kysela, Balasz), 47:00 Alinč (Rosol) – 48:20 Tvrdík (T. Blažek, Lubina). Rozhodčí: Havlík – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 3198. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Litvínov: Orct – Gýna, Hořava, Černošek, Nikolov, Pilař, Štrbák – Kysela, Reichel, Hübl (21. Balasz) – Piroš, Branda (21. Trávníček), Kotrla – Rosol, Alinč, Kubinčák.
Dynamo Pardubice: Barta – Malinský, Duben, Píša, A. Novotný, R. Pospíšil, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, Matějovský – Kolář, Koudelka, Kábrt.

Hokejisté Litvínova dokázali i ve třetím vzájemném zápase extraligy proti Pardubicím uspět, tentokrát v poměru 4:1. Stejně jako v předešlém duelu dokázali Pardubičtí brankáře Litvínova Orcta překonat pouze jedenkrát.

Hosté začali aktivně, s velkou chutí, ale hned ve druhé minutě prohrávali, když Alinč nekompromisně potrestal jejich špatnou rozehrávku. Za další dvě minuty mohlo být vyrovnáno, ale výborný zákrok domácího brankáře zabránil hostujícím hráčům v radosti. Oba celky důsledně bránily, ale do šancí se dostávali hlavně domácí. Kyselovu gólovou šanci však bezchybně vychytal Barta a když byl již hostující gólman překonán, pomohla mu jako v 19. minutě po Alinčově střele tyčka.

Také druhou část začali hosté velkým náporem, ale překonat Orcta byl pro ně velký problém. Naopak na druhé straně přesně mířil od modré domácí obránce Hořava a potrestal tak Jančaříkův faul.

Závěrečná třetina byla již zcela v režii domácích, což potvrdili gólově Reichel s Alinčem, ale chvilková nepozornost Litvínovských znamenala, že hosté vstřelili 49. minutě čestnou branku a zhatili tak Orctovu šanci na pátý zápas s čistým kontem v této sezoně.

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Po dvou prohrách na Moravě se naše vítězství čekalo, ale po zhlédnutí sobotního televizního utkání jsme měli z hostujícího celku trochu obavy. Dali jsme však brzy důležitý gól, což bylo rozhodující. Škoda nevyužitých šancí ve druhé třetině. Bohužel máme z tohoto zápasu dvě zranění – Gýna má zlomenou ruku a Branda zraněné rameno.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Litvínov zvítězil zaslouženě, neboť bohatě využil našich chyb v obraně.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
12.9.99 Litvínov – Dynamo Pardubice 6:0