Český Telecom extraliga ledního hokeje, 27. kolo, sobota 4.12.1999, Zimní stadion města Pardubic

České Budějovice

6:3
3:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 3:48 Kudrna (Píša), 5:31 T. Martinec (Píša), 17:40 Píša (S. Procházka), 39:42 Lubina (Malinský), 58:31 T. Blažek (Tvrdík, Lubina), 59:55 J. Kudrna (T. Martinec, S. Procházka) – 13:02 Jasečko (Filipi), 28:48 V. Král (Zíb), 45:52 Turek (Čech, Suchánek). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2418. Střely na branku: 49:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch (30. R. Pospíšil), Píša, A. Novotný, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Matějovský, Koudelka, Kábrt.
České Budějovice: Mařík – Nedoma, Zíb, Suchánek, Martínek (10. Kutlák), Jasečko, Čech – Štrba, R. Ťoupal, Sailer – V. Král, Turek, Bartoš – Rob, Nedorost, Šimánek – Kotalík, Filipi, Brabenec.

V úvodním utkání 27. kola, jež otevřelo druhou polovinu základní části hokejové extraligy, viděli pardubičtí diváci dramatický souboj, který skončil vítězstvím domácích hokejistů 6:3 nad Českými Budějovicemi.

Domácí, v jejichž sestavě se objevil slávista Matějovský výměnou za Jantovského, začali ve velkém stylu a důslednou nátlakovou hrou a přesnými kombinacemi si vynutili výraznou převahu. Vedení se ujali ve 4. minutě, pak měli další šance Kábrt a Koudelka, ale skóre se měnilo až za dvě minuty, když Tomáš Martinec dotlačil za Maříkova záda Píšovu střelu. To byl signál nejen ke změně na postu brankáře, ale i k nečekaně brzkému oddechovému času Jihočechů.

Domácí pak měli i další šance, ale byli to ve 14. minutě hosté, kteří využili zaváhání pardubické obrany a Jasečko proměnil Zíbovu přihrávku ze sóla v první branku svého týmu. Pardubičtí měli ale i nadále hru ve své režii a hrdina první části zápasu, domácí obránce Aleš Píša, se po dvou gólových asistencích v 18. minutě sám zapsal mezi střelce utkání.

Ve druhé třetině se karta obrátila a tempo zápasu diktovali pro změnu hosté. Pardubičtí se nechali zatlačit do defenzívy a v 29. minutě na to doplatili druhou brankou v síti Adama Svobody po sólu Václava Krále. Těsně před koncem třetiny se ale domácí prosadili při hře čtyř proti čtyřem a Lubina se gólem do šatny znovu postaral o dvoubrankové vedení svého celku.

V závěrečné třetině se Jihočechům naskytla velká šance na zkorigování výsledku, když hráli 110 vteřin přesilovku pět na tři. Po minutě Turek přesně tečoval Čechovu střelu a utkání dostalo znovu dramatický náboj. Hosté, namlsaní páteční výhrou v Třinci, ožili a zmobilizovali zbytek sil. Byli důraznější v osobních soubojích a snažili se o útočnou hru.

Domácí znervózněli, chyběla přesnost přihrávek a na hráčích bylo znát, že jim docházejí síly. Ve snaze o vyrovnání odvolali hosté 110 sekund před koncem brankáře Čapka, ale po dvaceti vteřinách dal Blažek do prázdné branky důležitý pátý gól a vítězství domácích zpečetil pět vteřin před sirénou Kudrna po hrubce brankáře Čapka.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Pro nás to bylo velmi důležité utkání. Po včerejším výkonu v Plzni, který nás stál dost sil, jsme utkání dobře rozehráli, pak jsme si to ale zkomplikovali dvojnásobným vyloučením. Ve třetí třetině se víc bojovalo, než hrálo. Mužstvu za výkon ale blahopřeji.“

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „O výsledku utkání jednoznačně rozhodla první třetina. My jsme do utkání vstoupili vlažně, s vědomím, že se nám včera dařilo v Třinci. Pak jsme sice hru vyrovnali, v závěru jsme zkusili vyrovnat i skóre, ale nepovedlo se to. Mrzí mě, že naši hráči nepodali trvalejší výkon, včera výborný, ale dnes opačný.“