Český Telecom extraliga ledního hokeje, 25. kolo, neděle 28.11.1999, Zimní stadion města Pardubic

4:4
0:1, 4:3, 0:0
Branky a nahrávky: 25:18 Malinský (T. Blažek), 31:40 S. Procházka, 32:21 Kábrt (P. Sýkora), 39:37 Jantovský (Jančařík) – 1:35 Chlubna (Ujčík), 33:00 Folta (Zadina), 36:08 Pletka (R. Král), 38:09 R. Král (Zadina). Rozhodčí: Homola – Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 5231. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4.
Dynamo Pardubice: Barta – Malinský, Mudroch, Píša, A. Novotný, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Jantovský, P. Sýkora, Kábrt.
Oceláři Třinec: Novotný – P. Svoboda, Gřegořek, Cartelli, Sekeráš, Zetek, R. Procházka – Zadina, R. Král, Folta – Chlubna, Ujčík, Jánoš – Pletka, Havlát, Žůrek.

Hokejisté Pardubic remizovali v zápase plném zvratů s Třincem 4:4, když sedm branek padlo v prostřední části.

Lepší začátek si hosté nemohli přát, už po 1,5 minutě se ujali vedení, když Ujčíkova řada ve středu kluziště přebruslila domácí obranu a Chlubna neměl před Bartou problémy. Gól Severomoravany uklidnil, hráli důrazně v obraně, často stříleli a vytvářeli si nebezpečné šance. Pozadu nezůstávali ani domácí, kteří si v 9. a 12. minutě vytvořili brankové šance a v 15. minutě nastřelili tyčku Novotného branky.

V závěru první třetiny nevyužili Pardubičtí dvojnásobnou početní převahu a podařilo se jim vyrovnat až v 26. minutě. Gól byl signálem pro domácí hráče k drtivému náporu, který korunovali v polovině zápasu dvěma brankami. Hosté ale nekapitulovali, Foltova branka na konci 33. minuty jim vykřesala naději na zvrat skóre a v 37. minutě Třinečtí vyrovnali. O minutu později expardubácký Král jim zajistil vedení, ale domácí těsně před závěrem druhé třetiny stačili vyrovnat.

Závěrečná třetina byla zcela v režii domácího mužstva, které mělo výraznou převahu a téměř drtivý tlak. Hosté však pozorně bránili a podařilo se jim nakonec odvézt z Pardubic.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Za dané situace jsem s bodem spokojen, i když jsme chtěli samozřejmě vyhrát. Hráči měli za sebou těžký zápas ve Zlíně, který je stál hodně sil a ty nám dnes tak trochu chyběly, zejména v obranné činnosti. Právě proto jsem s bodem spokojen.“

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Viděli jsme oboustranně bezstarostný útočný hokej stylem nahoru – dolů. Pro diváky to bylo určitě zajímavé utkání, pro nás trenéry už tak ne. Máme silně omlazené mužstvo, chyběli nám čtyři zranění hráči, a tak jsem s bodem také spokojen.“