Český Telecom extraliga ledního hokeje, 24. kolo, pátek 26.11.1999, Zimní stadion Luďka Čajky

3:2
1:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 8:28 Čajánek (Okál), 54:29. Tomek (Žižka), 58:29 M. Hamrlík (Okál) – 11:46 T. Martinec (Píša), 40:59 S. Procházka (Kudrna). Rozhodčí: Bolina – Grochol, Vöröš. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 6175. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Berani Zlín: Hudáček – M. Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Malena, Luža, Žižka – Okál, Čajánek, Balaštík – Kotásek, Štraub, Veselý – Tomek, Leška, Korhoň – Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, A. Novotný, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Jantovský, P. Sýkora, Koudelka.

Až branka Martina Hamrlíka 108 sekund před závěrečnou sirénou rozhodla o vítězství Zlína nad Pardubicemi 3:2. Hosté si tak z Valašska neodvezli vytoužený bod, přestože ještě šest minut před koncem vedli 2:1.

V počátku jako by na Zlínských ležela tíha dvou porážek z minulých kol. Začali vlažněji, chyběl pohyb a hosté měli více ze hry. Šance si však vytvářeli domácí a ujali se vedení zásluhou chytré Čajánkovy teče Okálovy střely. Z vedení se však se svými spoluhráči dlouho neradoval, o tři minuty později vyrovnal Martinec, stačilo mu sedm sekund přesilové hry.

Východočeši hráli rychlý hokej a jejich protiútoky byly nebezpečné. Hned od začátku druhé třetiny však Zlín přidal, získal výraznou převahu i šance, Hamrlík trefil tyčku. Hosté hráli takticky, nespěchali, pomalu střídali, kouskovali hru a snažili se neumožnit domácím jejich pověstný tlak a málem se jim to vyplatilo.

Hned v úvodu poslední části hry ve vlastním oslabení daly Pardubice druhý gól. Domácí byli otřeseni, do jejich hry se začala dostávat křeč, ale přece jen po chybě hostující obrany Tomek vyrovnal. Když už se zdálo, že utkání skončí dělbou bodů, vystřelil tvrdě od modré Hamrlík a vsítil třetí gól Zlína. Do konce chybělo 108 sekund a hosté už se nemohli ani odhodlat k power play, protože dohrávali bez vyloučeného Lubiny.

Antonín Stavjaňa (HC Barum Continental Zlín): „Dnes jsme nehráli dobře, hráči se sice snažili, ale bylo vidět, co udělala psychika s mužstvem. Dostali se prostě jinam, než jsme chtěli. Rozdíl mezi mužstvy nebyl, ale my jsme měli dneska štěstí, když jsme rozhodli v samém závěru.“

Josef Paleček (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Věděli jsme, že Zlín dosud doma neprohrál. Tomu jsme podřídili taktiku, hráli jsme zodpovědně a za to musím celý kolektiv pochválit. Zlínští rozhodli v poslední třetině, ale za předvedený výkon jsme si dneska bod rozhodně zasloužili.“