Český Telecom extraliga ledního hokeje, 22. kolo, neděle 21.11.1999, Sazka Arena

Slavia Praha

2:2
0:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 29:45 Hrbek (Růžička, Geffert), 48:55 Růžička samost. nájezd – 11:31 Kudrna (A. Svoboda), 52:53 Tvrdík (P. Sýkora, Kántor). Rozhodčí: Turčan – Český, Kostka. Vyloučení: 9:8, navíc Geffert 10 minut osobní trest – Mudroch 5 minut a osobní trest do konce utkání, Novotný 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 2474. Střely na branku: 33:47.
Slavia Praha: Málek – Škuta, Novák (12. Krstev), Slavík, Bakula, Kolařík, Krajíček – J. Kopecký, Růžička, Doležal – Matějovský, Kucharčík, Sup – Geffert, Hrbek, Hájek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch (11. R. Pospíšil), Píša, A. Novotný, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek (23. Vak), Lubina – J. Kudrna (21. Kábrt), T. Martinec, S. Procházka – Jantovský, P. Sýkora, Koudelka.

Hokejisté pražské Slavie remizovali s Pardubicemi 2:2, když tři branky padly v početních výhodách. Vyrovnávací gól vstřelil v 53. minutě hostující Tvrdík.

Již první dvě šance Slavie naznačily, jak bude z pohledu domácích vypadat první třetina. Geffert ani Kopecký v nich totiž nedokázali trefit puk. Jejich zakončení se nezlepšilo ani při přesilových hrách. Po faulu Mudrocha na Nováka, za nějž byl hostující hráč vyloučen na pět minut a do konce utkání, navíc hráli domácí 39 sekund pět proti třem. Šanci si ale vypracoval pouze Růžička.

Jakmile se ale vyrovnaly síly na ledě, zahrozil vážněji Koudelka. Poté se provinil proti pravidlům Doležal a Pardubičtí si s početní výhodu věděli rady. Brankář Svoboda ve 12. minutě rychle rozehrál puk při střídaní slávistických hráčů a Kudrna prostřelil Málka. V závěrečných sekundách třetiny se mohl trefil Sýkora, ale jeho střelu zastavila tyč.

Poté se však začala hra vinou častého vylučování na obou stranách kouskovat. Ani jeden tým však nedokázal tento fakt výrazněji využít. Slavia sehrála ukázkově pouze jednu přesilovku a Hrbek vyrovnal. Všechny ostatní náznaky šancí zlikvidovali oba brankáři.

Strhnout vedení na stranu Slavie mohl ve 49. minutě Hrbek, ale Svoboda byl pozorný. Poté měl ale smůlu při samostatném nájezdu Růžičky, když upadl a domácí kapitán potrestal faul na svou osobu lehkou střelou do opuštěné svatyně. Hostům se však podařilo zásluhou Tvrdíka vyrovnat opět v přesilovce. V samotném závěru hráli domácí téměř minutu proti třem, ale na dělbě bodů to již nic nezměnilo.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „V každém domácím zápase musíme bodovat a hráči jsou proto přemotivovaní a nervózní. Je škoda, že když vedeme o gól, uděláme hrubou chybu nebo faulujeme a soupeř pak vyrovná. V současnosti hrajeme venku lépe než doma.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nevím, jestli mám být spokojen s výsledkem nebo ne. Přijeli s cílem získat bod a ten máme. Dnes jsme ale mohli vyhrát, co však předvedl rozhodčí, jsem ještě nezažil. Blažek a Kudrna nedohráli zápas pro zranění.“