Český Telecom extraliga ledního hokeje, 11. kolo, neděle 10.10.1999, Zimní stadion města Pardubic

1:4
0:0, 0:3, 1:1
Branky a nahrávky: 52:21 Blažek (Píša) – 32:58 Ivan (Tomek), 34:03 Okál (Mojžíš), 39:50 Čajánek, 58:12 Korhoň (Leška, Tomek). Rozhodčí: Haber – Bláha, Charvát. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5472. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Novotný, Mudroch – Tvrdík, Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Rozsíval (35. Jantovský), Mikeska, Palov (35. Koudelka).
Berani Zlín: Hudáček – M. Hamrlík, Mojžíš, Marušák, David, Luža, Valko – Okál, Čajánek, Navrátil – Kotásek, Vala, Veselý – Tomek, Leška, Korhoň – Balaštík, Ivan, Ambruz. Od 21. min. navíc obránce Žižka.

Pardubičtí hokejisté po pátečním vítězství ve Vítkovicích tentokrát v utkání 11. kola extraligy na vlastním ledě nepřesvědčili a po vlažném výkonu především ve druhé části prostřední třetiny přenechali oba body zlínskému soupeři. Moravský celek se díky vítězství 4:1 dostal do čela tabulky.

Úvodní třetina nenabídla hokej vysoké úrovně. Obě mužstva sice zdobila bojovnost, ale to bylo prakticky vše. Pardubičtí měli lepší úvod, ale na zlínskou obranu v něm nevyzráli. Ani hosté se neprosazovali a Bartu poprvé ohrozili až v sedmé minutě.

Od desáté minuty pak Zlínští vysunuli obranu až k červené čáře a domácí si s jejich defenzívou přestali vědět rady. Naopak hosté se stále častěji dostávali před Bartovu branku, ale ve 13. minutě je zachránila od pohromy jen tyčka po střele Novotného. Největší šanci první třetiny spálili hosté v 18. minutě, kdy se vyznamenal pardubický brankář, který kryl střelu Ivana po Balaštíkově přihrávce.

Ve druhé třetině hosté znovu převzali iniciativu a Pardubičtí se dlouho nemohli vymanit z útlumu. Ve 23. minutě sice Barta ještě stačil zmařit Leškovu šanci, ale o deset minut později už kapituloval po Ivanově dorážce. Domácí se z obdrženého gólu ještě ani nevzpamatovali a o 65 sekund inkasovali podruhé z hole Okála. Východočeši se nemohli dostat ke kloudné kombinaci, nevycházely jim ani individuální akce a Zlínští jim deset sekund před koncem druhé třetiny přidali na cestu do šaten ještě třetí gól.

V závěrečné části měli již hosté hru pod kontrolou. Domácí hra na náhodu nemohla přinést úspěch a nic na tom nezměnil ani Blažkův gól v 53. minutě, který znamenal jen kosmetickou úpravu výsledku. Navíc poslední gólové slovo měli v Pardubicích krátce před koncem znovu hosté, kteří tak potvrdili svůj posun na nejvyšší příčku v extraligové tabulce.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Začali jsme nervózně a věděli jsme, že rozhodne, kdo dá první gól. Po neproměnění šancí nás definitivně porazila třetí branka soupeře.“

Stanislav Přikryl (HC Barum Continental Zlín): „Podařilo se nám nepustit domácí do trvalého tlaku a vytvořili jsme si více brankových šancí.“