Český Telecom extraliga ledního hokeje, 47. kolo, úterý 20.2.2001, Zimní stadion města Pardubic

1:5
1:1, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 5:56 P. Sýkora (Pácal, P. Dvořák) – 6:43 Polášek (Švík, Jelen), 31:06 Kořínek (A. Nedorost), 32:58 Eiselt (Vostřák, Řezníček), 36:50 A. Nedorost (Dobrovolný, Duda), 40:46 Vostřák (Řezníček). Rozhodčí: Minář – Český, Kostka. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. Diváci: 6630. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Dynamo Pardubice: Svoboda (33. Barta) – P. Dvořák, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Filip, S. Procházka (35.–40. Kábrt) – od 45. navíc Kolář, Rolinek, Kábrt.
Plzeň: Salfický – Čech, Řezníček, Toužimský, I. Vlček, Dobrovolný, Hanzlík – Vostřák, M. Straka, Eiselt – Duda, Kořínek, A. Nedorost – M. Dvořák, J. Straka, Antoš – Švík, Polášek, Jelen.

Plzeňští hokejisté dnes v Pardubicích pokračovali ve stíhací jízdě za vidinou play off. Po hladkém vítězství 5:1 ztrácejí Západočeši na osmou příčku šest bodů, domácí tým naopak ani porážka nesesadila z druhého místa extraligy. O nečekaném vítězství Plzně na pardubickém ledě rozhodly přesilové hry. Zatímco domácí nevyužili ani dvakrát přesilovku pět na tři, hosté v početní převaze skórovali třikrát.

Domácí začali náporem a v páté minutě dali vyniknout Salfickému, který kryl Blažkovu střelu z bezprostřední blízkosti. O minutu později ale hostující brankář nestačil na Sýkorův precizní blafák. Pardubičtí se z vedení těšili necelou minutu, poté totiž Polášek využil přihrávku zpoza branky k vyrovnávacímu gólu.

Pardubičtí měli v první třetině více ze hry, ale trestuhodně promarnili šance k získání náskoku. V úvodní dvacetiminutovce nevyužili celkem tři a půl minuty trvající přesilovku pět na tři. V početní převaze hráli příliš staticky a neuměli přečíslit soupeřovu obranu.

V úvodu druhé části promarnili šance Blažek a Kudrna, hosté se postupně vymanili z náporu a po polovině utkání dali domácím názornou lekci z produktivity v přesilovkách. V 32. a 33. minutě dokázali využít početní převahu k dvougólovému náskoku, v 37. minutě zvýšili na 4:1 a nadále jasně přehrávali pardubický tým, který hrál velmi křečovitě a nepřesně.

V závěrečné třetině pokračoval slabý výkon domácích. Hosté už v 41. minutě přidali pátý gól, opět z přesilovky, a pak už v pohodě dohrávali utkání k vítěznému konci.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Je mi líto diváků, kteří toto utkání viděli. Plzeň začala odevzdaně, naše hra postrádala nasazení a nevyužité přesilovky nás dostaly do stresu, ze kterého jsme se už neprobrali.“

František Černý (HC Keramika Plzeň): „V první třetině jsme přestáli dvojnásobné oslabení, ve druhé části jsme přidali góly a závěrečnou třetinu jsme zvládli dobře takticky. Výhra nám hodně pomohla, nevzdali jsme se šancí na play off.“