Český Telecom extraliga ledního hokeje, 33. kolo, úterý 12.12.2000, Zimní stadion města Pardubic

9:2
5:0, 1:0, 3:2
Branky a nahrávky: 3:38 Lubina, 8:18 S. Procházka (Rolinek), 11:13 J. Kudrna (T. Blažek, Lubina), 15:02 Píša (Janecký) 16:38 Lubina (A. Novotný), 25:39 S. Procházka, 47:48 Lubina (J. Kudrna, T. Blažek), 48:58 Rolinek (A. Novotný), 49:19 Tvrdík – 42:17 Appel (Němčický), 50:17 Němčický (Kuntoš). Rozhodčí: Brada – Fiala, Matějček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5690. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Duben, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Rolínek, S. Procházka.
Oceláři Třinec: Novotný (16.–20. Heczko) – Vlk, Zetek, Cartelli, Gřegořek (25. Harant), Kuntoš, Robert Procházka – Janků, Ujčík, Jánoš – Lipina, R. Král, Kapuš – Appel, Moskal, Němčický – Frosch, Hašek.

Hokejisté Pardubic ukončili sérii šesti zápasů bez vítězství a rozdrtili Třinec 9:2. Do nového roku tak půjdou Pardubice z prvního místa extraligy.

Domácí nastoupili s pozměněným složením útočných řad, vynuceným rozsáhlou marodkou. Na hře to ale vůbec nebylo znát. Od úvodní minuty se hrálo podle pardubické režie, už ve čtvrté minutě potrestal Lubina chybnou rozehrávku třineckých hráčů a otevřel skóre. O pět minut později za fatální chybu brankáře Novotného zaplatili hosté dalším gólem a vedoucí celek tabulky zcela ovládl hru.

Hrálo se oboustranně v rychlém tempu, což více sedělo domácím, kteří přidali v úvodní třetině ještě další tři góly. Deváté mužstvo tabulky mělo v první třetině jen dvě příležitosti, ale Appel a Ujčík je promarnili.

V druhé třetině Pardubičtí s vědomím výrazného náskoku ubrali na tempu, nicméně hru zcela kontrolovali. Třinec hrál velmi špatně, což dokreslil vlastní gól ve 26. minutě, který byl připsán Stanislavu Procházkovi. Navíc v kabině zůstaly zkušené opory Král s Jánošem, a tak měli domácí hráči usnadněnou pozici. Třinec v této třetině podržel gólman Novotný, na kterém si několikrát vylámali zuby pardubičtí střelci.

V úvodu závěrečné třetiny potrestali laxní přesilovku domácích hosté první brankou, kterou vstřelil Appel vteřinu před návratem Vlka z trestné lavice. Pak ale během 90 vteřin Pardubice nastřílely matně hrajícímu soupeři další tři branky. I ve zbytku utkání měli domácí převahu, diváci se skandovaných „deseti“ od svých hráčů ale nedočkali.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsme spokojeni s vítězstvím a první třetinou, kdy jsme hráli perfektní hokej. Potom jsme utkání jen dohrávali.“

Vladimír Vůjtek (HC Oceláři Třinec): „Chtěl bych se omluvit divákům, že z naší strany viděli hokejový odvar. Po 11 minutách byla naše hra zralá na ručník. Částečnou omluvou může být fyzická únava hráčů, odehráli jsme během 29 dnů čtrnáct zápasů.“