Český Telecom extraliga ledního hokeje, 30. kolo, úterý 5.12.2000, Palác kultury a sportu

3:3p
3:0, 0:2, 0:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 3:15 Ivan (Polášek), 4:00 M. Tomášek (Pavelek, Štraub), 11:10 Ivan (Philipp, I. Padělek) – 23:31 T. Blažek (Lubina), 34:27 T. Blažek (Lubina, Mudroch), 54:17 P. Sýkora (Píša). Rozhodčí: Minář – Kareš, Pešan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5317. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 3:0, 3:3.
Vítkovice: Prusek – Škuta, Galvas (41. Výtisk), Philipp, Jerofejev, Zátopek, Zápotočný – I. Padělek (37.–60. Selingr), Moravec, Martin Procházka (31. Irgl) – Kaděra, Polášek, Ivan – M. Tomášek, Štraub, Pavelek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kábrt, T. Blažek, Lubina – Kudrna, Rolinek, S. Procházka.

Hokejisté Vítkovic jen remizovali v utkání 30. kola extraligy po prodloužení s Pardubicemi 3:3, i když po první třetině již vyhrávali 3:0. Hosté vyrovnali pět minut před koncem gólem Petra Sýkory a zůstávají nadále v čele soutěže.

Vítkovičtí zahájili utkání obrovským náporem. Martin Procházka měl již v první minutě vyloženou gólovou šanci a vzápětí i Polášek, brankáře Svobodu však nepřekonali. Ten kapituloval až ve čtvrté minutě po pohotové střele Ivana ze skrumáže, když byl vyloučen pardubický obránce Divíšek. Tlak Vítkovic korunoval ještě v téže minutě druhým gólem Martin Tomášek zblízka po perfektní kombinaci s Pavelkem a Štraubem.

Hosté mohli snížit na 1:2 v sedmé minutě, kdy se po chybě vítkovického beka Zápotočného ocitl Petr Sýkora sám před gólmanem Pruskem, ten však jeho střelu vyrazil. Střelecký koncert domácího celku v první třetině završil ve 12. minutě svou druhou brankou agilně hrající Ivan, jenž pohotově skóroval zblízka po předchozí střele Philippově, kterou pardubický brankář vyrazil jen před sebe.

Úvod druhé části naopak lépe vyšel hostujícímu celku, který ve 24. minutě snížil na 1:3 brankou Blažka. Úspěšnému střelci nahrál ideálně do brejku Lubina a pardubický útočník sólový nájezd s jistotou proměnil. O dvě minuty později byl vyloučen vítkovický Procházka, který se při střetu s protihráčem zranil. Zraněného vítkovického útočníka vystřídal v prvním útoku Irgl.

Ve 26. minutě se rovněž porouchala časomíra, a tak se hráči až do konce druhého dějství orientovali pouze podle hlášení časoměřiče. Hosté v této fázi přehrávali domácí tým rychlými kombinacemi a velmi často se dostávali do výhodných střeleckých pozic i po individuálních chybách vítkovických hokejistů. Ve 35. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před vítkovickou brankou Blažek a svým druhým gólem snížil na 2:3. Asistenci si opět připsal Lubina.

V poslední třetině hráli Východočeši s enormním úsilím se snahou otočit výsledek. Vítkovičtí však důsledně bránili a ofenzívě soupeře odolávali až do 55. minuty. V té unikl domácí obraně při hře čtyři na čtyři Sýkora a vyrovnal na 3:3, když Pruska překonal až napodruhé. V normální hrací době již žádné mužstvo nedokázalo strhnout vítězství na svou stranu, a tak se Ostravě prodlužovalo.

V poslední minutě prodloužení měl ideální příležitost vstřelit vítězný gól Pardubic útočník Kudrna, Prusek však jeho samostatný nájezd zmařil, a tak si oba soupeři rozdělili po bodu.

Alois Hadamczik (HC Vítkovice): „Stejně jako se Spartou jsme dnes hráli i proti Pardubicím výborně v úvodní třetině. Do druhé části jsme vstupovali s třígólovým náskokem a místo toho, abychom vedoucí celek deklasovali, tak jsme mu opět nepochopitelně přenechali iniciativu. Před zápasem bych remízu bral, ale podle vývoje střetnutí jsem s výsledkem zklamán.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Po katastrofálním začátku jsme se od druhé třetiny zlepšili v obraně i v útoku a dokázali uhrát remízu. S výsledkem jsem spokojen, i když jsme mohli v prodloužení vstřelit ještě vítězný gól.“